Changpeng Zhao Açıkladı! Binance Yeni Bir Stabilcoin Listeleyecek mi?

Changpeng Zhao Açıkladı! Binance Yeni Bir Stabilcoin Listeleyecek mi?

Popüler kripto para borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, şirketin yakın gelecekte yeni bir stabilcoin ortağına ev sahipliği yapacağını duyurdu.

Kripto para devi Binance’in lideri Changpeng Zhao, yakın zamanda yeni bir stabilcoin, FDUSD’yi piyasaya sürme planlarının nedeninin Paxos ile olan ortaklıkla ilgili sorunlardan kaynaklandığını belirtti. Binance ve Paxos, 2019’da Binance USD (BUSD) adlı stabilcoin’i piyasaya sürmek için bir araya gelmişlerdi. Ancak bu yılın başında New York Eyaleti düzenleyicileri, Paxos’un yeni BUSD emisyonunu durdurmasını emretti.

Changpeng Zhao, Binance’in kendi stabilcoin’ini listelemek yerine, stabilcoin piyasasına odaklanan diğer işletmelerle iş birliği yapmayı planladığını açıkladı.

Riske Karşı Çeşitlendirme Stratejisi

Changpeng Zhao, bu hafta Twitter üzerinden stabilcoin stratejilerini paylaştı. Binance, yakın zamanda Hong Kong merkezli kripto para saklama hizmeti sağlayan First Digital Trust tarafından çıkarılan FDUSD adlı yeni bir stabilcoin’i desteklemeye başladı.

Zhao, bu tür ortaklıkların gelecekte devam edeceğini belirtti ve bir sonraki iş birliğinin kısa bir süre içinde duyurulacağını söyledi, ancak daha fazla ayrıntı vermedi.

Zhao, yeni stabilcoin ortaklıklarının Paxos ile olan iş birliğinin sona ermesinin bir sonucu olduğunu da ekledi. Bu yılın başında New York Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS), Paxos’un Binance USD (BUSD) stabilcoin ihracını durdurmasını talep etmişti.

cz 1
changpeng zhao açıkladı! binance yeni bir stabilcoin listeleyecek mi? 2

NYDFS’nin bu talebi öncesinde, SEC Paxos’u stabilcoin ihracıyla kayıt dışı menkul kıymet satışı yapmakla suçlamıştı. Ancak tüm bu düzenleyici baskılara rağmen, Paxos, Binance’in stabilcoin BUSD’yi 2024’e kadar desteklemeye devam edeceğini söz verdi. Bu, müşterilere BUSD’lerini bu süre zarfında Pax Dollar’a (USDP) veya Amerikan Dolarına çevirme imkanı sağladı.

Zhao ayrıca dünyanın en büyük stabilcoin’i olan USDT’nin ihraççısı Tether hakkında da yorumlarda bulundu.

Son zamanlarda Tether’in USDT’nin piyasa değerini desteklemek için yeterli rezervlere sahip olmadığına dair spekülasyonlar medyada yer almaktaydı. Zhao, USDT’nin büyümeye devam ettiğini, ancak token’in rezervleri hakkında hiçbir denetim raporu olmadığını belirtti. Zhao, USDT’yi bir çeşit “kara kutu” olarak nitelendirdi.

Paxos ile olan ortaklık çerçevesinde BUSD’nin tamamen denetlendiğini ve düzenlemelere uygun olduğunu belirten Zhao, düzenleyicilerin BUSD’ye odaklanmalarının neden olduğu hayal kırıklığını belirtti:

“Ama bakın ne oldu? New York’ta düzenlenmişti ve düzenleyiciler onu durdurdu, bu yüzden düzenlenmiş stabilcoinlerin beklenmedik bir riski vardı.”

Changpeng Zhao’dan Kripto Piyasa Tahminleri

Binance’in lideri Changpeng Zhao, stabilcoin açıklamalarının yanı sıra kripto para piyasasına genel bakışını da paylaştı.

Piyasa tahminleri konusunda genellikle doğru tahminler yapamadığını itiraf eden Zhao, blockchain teknolojisi ve yapay zekanın finansal geleceği dönüştürebilecek önemli sektörler olduğunu belirtti. Zhao, işlerin nasıl ilerleyeceğini görmek için “akışına bıraktığını” ve ekibine güvendiğini belirtti.

“Kripto sektöründe çeşitli geliştirici türlerini destekliyorum ve hangilerinin büyüyeceğini zaman gösterecek.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.