Chainlink, Uniswap, Sushi Fiyat Analizi: 31 Ocak Pazartesi

Chainlink, Uniswap, Sushi Fiyat Analizi: 31 Ocak Pazartesi
0

Analizler incelendiğinde Kripto para birimleri için mevcut piyasa hissiyatı ‘korku’ya dalmış durumda. Bununla birlikte, altcoinler ilginç yörüngeler sergiliyor. Benzer bir bağlamda, Chainlink’in 16,6 $ seviyesinin altında sürdürdüğü kapanış, 4 saatlik grafikte 20/50 SMA testini tetikleyebilir. İlginç bir şekilde, bu yazı yazılırken LINK’in satışları durdurmak için RSI trend çizgisi desteğini sağlaması gerekiyordu. Ayrıca, Uniswap ve Sushi, RSI’ları zayıf sinyaller gösterirken hafif bir düşüş eğilimi gösterdi.

analiz
chainlink, uniswap, sushi fiyat analizi: 31 ocak pazartesi 4

Alıcılar yukarı kanaldan (beyaz) ayrıldıktan sonra güçlerini kaybederken, LINK %48,56 düşüşle 24 Ocak’ta altı ayın en düşük seviyesini gördü. Alt fiyat o zamandan beri %35.3’lük bir iyileşme kaydettiği için alıcılar nihayet 15.16$’da göründü. 

Sonuç olarak, LINK yükselen üçgen (beyaz) bir kırılma gördü ancak 17.76 dolar direncini geçemedi. Şimdi, ayılar 16.6 $ seviyesini test etmeye devam ederken, alıcıların bir düşüşü önlemek için devreye girmesi gerekiyordu. Daha fazla arıza, 20-SMA’da (kırmızı) ve ardından  50-SMA’da destek bulacaktır.

Basın zamanında, LINK 17.57 dolardan işlem görüyordu. Hayati 45 işaretini geçtikten sonra, alt değerin RSI  aşırı alım bölgesini test etti. Geçen gün 17 puan düştü ve trend çizgisi desteğine (sarı) denk gelen orta hatta destek buldu. Buradan herhangi bir arıza, 45 seviyesinde test alanları bulacaktır.

Uniswap (UNI) Analiz

analiz
chainlink, uniswap, sushi fiyat analizi: 31 ocak pazartesi 5

18.14 dolardan geri döndüğünden beri, UNI boğaları sürekli bir trend değiştiren ralliyi ilerletemedi. Sonuç olarak, alt, 24 Ocak’ta bir yılın en düşük seviyesine ulaşana kadar (17 Ocak’tan itibaren) %47.51’lik bir düşüş kaydetti. 

Son birkaç gün içinde, 4 saatlik grafiğinde aşağı yönlü bir kanal (sarı) gördü. Ardından, %19’un üzerinde bir canlanmanın ardından, UNI modelin dışına çıktı ancak 11 dolarlık arz bölgesinden (sarı, dikdörtgen) geri döndü. Ayılar için acil test alanları, 9,95 dolarlık destek seviyesindeydi.

Basın zamanında alt, 11.49 dolardan işlem gördü. Aşağı kanaldaki (yeşil) kırılmanın ardından RSI, 59 puandan tersine dönen olağanüstü bir ralli gördü. Bu düşüşün ardından trend çizgisi desteğini kaybetti ve düşüş eğilimi gösteren 40 seviyeli desteği test etti. Ek olarak, Squeeze Momentum Göstergesi artık orta çizgisine doğru düşerken yüksek volatilite aşamasını işaret eden gri noktalar yanıp sönüyordu.

SUSHI Analiz

analiz
chainlink, uniswap, sushi fiyat analizi: 31 ocak pazartesi 6

30 Aralık’tan bu yana SUSHI, 4 saatlik grafiğinde aşağı kanalda (beyaz) geri çekildi ve  20-SMA’yı  (camgöbeği) desteğinden dirence çevirdi. SUSHI, 24 Ocak’ta bir yılın en düşük seviyesine inerken (30 Aralık’tan itibaren) yaklaşık %64.62’lik bir geri çekilme kaydetti.

Son birkaç gün içinde alt, 4 saatlik grafiğinde azalan bir üçgen (sarı) gördü. Bu yörünge, artan düşüş gücünü doğruladı. Şimdi, daha düşük düz trend çizgisinin altındaki herhangi bir kapanış, daha fazla kırılmaya neden olacaktır.

Basın zamanında, SUSHI 4.184 dolardan işlem gördü. RSI  toparlandı ancak yine de orta çizgiyi geçemedi. 37 seviyesinde zayıf dururken satıcıları seçti.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap