Chainlink: LINK’in Son Boğa Koşusunda Kırmızı Bayrakları Haritalamak…

Chainlink: LINK’in Son Boğa Koşusunda Kırmızı Bayrakları Haritalamak…
0

Chainlink’in (LINK) son ters baş ve omuz kırılması, alt’ın iki aydan fazla bir süredir ilk kez EMA şeritlerini geçmesine neden oldu.

Uzun vadeli eğilim hala düşüş eğilimi gösteriyor olsa da, Chainlink boğaları sonunda mum çubuklarını yutan bir yükseliş serisi çıkardı. 

Ancak bu, trendin tersine çevrilmesi için yeterli mi? Piyasa duyarlılığı analizinin yanı sıra tekniklere daha yakından bakmak, bunu belirlememize yardımcı olabilir.

Chainlink Günlük Grafik

chainlink
chainlink: link'in son boğa koşusunda kırmızı bayrakları haritalamak... 3

12 Mayıs’ta 22 ayın rekorunu kırdıktan sonra, satış baskısı son birkaç gün içinde nihayet hafifledi. 6,5 dolarlık alanın yakınında üç haftalık bir konsolidasyondan sonra, ters baş ve omuz paterni sonunda boğaların lehine oynadı.

Ayrıca bu, Chainlink’e iki aylık trend çizgisi direncini devirmek ve onu anında desteğe çevirmek için yeterli ateş gücü verdi. Sonuç olarak, Supertrend haftalar sonra yeşil bölgeye döndü.  

Son zamanlardaki yükseliş çekiç şamdanı dikkate alındığında, 55 EMA’nın ötesinde devam eden bir canlanma, önümüzdeki zamanlarda daha fazla toparlanma için bir yol açabilir. Boğalar, EMA şeritlerinin üzerinde kapandıktan sonra 10-$11 aralığını hedeflemeyi hedefleyecek.

55 EMA’dan herhangi bir geri dönüş, toparlanma ertelenirken, hemen trend çizgisi desteğine doğru bir geri çekilme görebilir.

Gerekçe

chainlink
chainlink: link'in son boğa koşusunda kırmızı bayrakları haritalamak... 4

RSI, dengenin üzerine çıktıktan sonra güçlü bir canlanma gösterdi. Son zamanlardaki kazanımlarına rağmen, hala aşırı alım seviyesine ulaşmış değil. Bu nedenle, boğalar hala kısa vadeli bir rallide perçinleme potansiyeline sahipti.

MACD çizgisi (mavi), son birkaç hafta içinde sağlam ve tutarlı bir büyüme kaydetti. Sıfır noktasının üzerinde bir kapanış, güçlü bir boğa momentumunu teyit edecektir. Bununla birlikte, CMF’nin uzun vadeli direncinden dönüşü, acil toparlanma beklentilerini geciktirebilir. 

Çözüm

Alıcıları destekleyen çoklu göstergeler göz önüne alındığında, EMA şeritlerinin üzerindeki herhangi bir kapanış, %61.8 Fibonacci seviyesinin nihai testine giden yolu açacaktır. CMF’deki tehditlerden kaynaklanan herhangi bir geri dönüş, bu canlanma aşamasını geciktirebilir.

Ayrıca, kârlı bir hamle yapmak için teknik faktörleri tamamlamak için genel bir piyasa duyarlılığı analizi hayati önem taşır.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap