Chainlink (LINK) Analiz: Tedarik Sorunu Nelere Sebep Olabilir, İşte Sonuçlar!

Chainlink (LINK) Analiz: Tedarik Sorunu Nelere Sebep Olabilir, İşte Sonuçlar!

Chainlink’in (LINK) ay ortası düşüş performansı, Ağustos ayının başından bu yana önceki kazanımlarının geri alınmasıyla sonuçlandı. Şimdi, Haziran ve Temmuz aylarında tanıdık bir aralık olan 6 ila 8 dolar aralığına geri döndü.

Ancak ilginç gözlemler, Chainlink için işlerin değişmek üzere olabileceğini gösteriyor.

LINK’in döviz rezervleri son iki ayda önemli ölçüde düştü. Altı ayda 108.9 milyon ile zirveye ulaştı, ancak 25 Ağustos’ta 95,7 milyona düştü.

Bu, döviz rezervlerinin şu anda mevcut altı ayın en düşük seviyeleri ile aynı aralıkta olduğu anlamına geliyor.

chainlink
chainlink (link) analiz: tedarik sorunu nelere sebep olabilir, i̇şte sonuçlar! 4

LINK’in döviz rezervlerinin mevcut seviyelere düştüğü son seferde büyük bir fiyat çöküşü yaşandı. Bu, kripto para birimi için başka bir benzer çöküşe yol açabilir mi?

Aynı Yere İki Kez Yıldırım Düşer mi?

İki kurulum arasında bazı dikkate değer farklılıklar vardır. Örneğin, mevcut senaryoda fiyat döviz rezerviyle birlikte hareket ediyor.

Önceki döviz rezervi düşüklüğü, fiyat farklılığı ile karakterize edildi. 25 Ağustos itibariyle fiyat, o zamana kıyasla 10$’lık bir indirimdeydi, ancak belki de daha fazla olumsuzluk için hala yer olabilir.

LINK’in borsalardaki arzı son dört haftadır düşüşte. Bununla birlikte, söz konusu olan çeşitli faktörler nedeniyle fiyat hareketi üzerinde çok az etkisi oldu. Bu faktörler arasında, aynı dönemde ağ büyümesindeki düşüş de var.

chainlink
chainlink (link) analiz: tedarik sorunu nelere sebep olabilir, i̇şte sonuçlar! 5

Son 30 günde azalan ağ büyümesi, muhtemelen Chainlink’in azalan yatırımcı duyarlılığına katkıda bulunan faktörlerden biri.

Düşük ağ büyümesi, Chainlink’in endüstrisindeki gelişmeleri takip etmesini engellemedi. Ayın ilk yarısında sağlıklı gelişme faaliyetini sürdürdü ancak bu, geçen haftaki ayı piyasasında kesintiye uğradı.

Ancak, geliştirici etkinliği metriklerindeki hızlı artışa bakılırsa, geliştiricilerin çabalarına hızla yeniden başladıkları görülüyor.

chainlink
chainlink (link) analiz: tedarik sorunu nelere sebep olabilir, i̇şte sonuçlar! 6

Burada Daha Güçlü Bir LINK Gerekli mi? 

LINK yatırımcıları için net bir yolun olmaması, hala belirsizlikle mücadele etmeleri gerektiği anlamına geliyor. Ancak döviz rezervlerindeki düşüş de volatilitenin geri dönmesini tetikleyebilir.

Döviz rezervlerindeki değişiklikler LINK’in talep özelliklerini etkilemek zorundadır. Borsalardaki miktar ne kadar düşük olursa, talep o kadar yüksek olur ve dolayısıyla daha fazla çıkış, sonunda bir arz şokunu tetikler.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.