Chainlink Kilit Seviyeyi Aştı, Kısa Vadede Satanlar İçin Fırsatlar Var mı?

Chainlink Kilit Seviyeyi Aştı, Kısa Vadede Satanlar İçin Fırsatlar Var mı?

2023 yılına ait bir hafta daha geride kalırken, kripto para piyasası bir kez daha boğa eğilimine sahne oldu. Chainlink (LINK) sahipleri ise, Şubat ortasından bu yana kaydettiği yükselişle büyük kazançlar elde ettiler. Şimdi ise, LINK’in Şubat ayının ikinci yarısına nasıl bir başlangıç yaptığına bir göz atalım.

2023 yılının bir haftası daha geride kalırken, Chainlink (LINK) sahipleri yine boğaların kontrolünde olduğunu gördüler. Şubat ayının ikinci yarısına bakıldığında, LINK’in rallisi Şubat ortasından bu yana yatay bir şekilde devam ediyor.

Ancak, Şubat ayının ilk yarısı, Ocak ayında kaydedilen yükselişin ardından Chainlink’in düşüş eğilimiyle başladı. Hatta kısa süreli olarak 50 günlük hareketli ortalamanın altına ve 200 günlük MA’nın altına geri çekildi.

Neyse ki, ayın ortalarında boğaların güçlü bir geri dönüşüyle ralli yeniden başladı ve Chainlink fiyatı %27,86 artarak son 4 haftanın en düşük seviyesinden basın zamanındaki en yüksek seviye olan 8,25 dolar seviyesine yükseldi.

chainlink
chainlink kilit seviyeyi aştı, kısa vadede satanlar i̇çin fırsatlar var mı? 6

Son iki gündeki güçlü rallisiyle birlikte, LINK 7,79 dolarlık direnç seviyesini aşmayı başardı. RSI orta aralığından başlayan ralli, göreceli gücün hala boğaların lehine olduğunu doğruladı. Bu da LINK’in, daha önce Ocak ayında gözlemlenen yükseliş ivmesini sürdürdüğünü gösteriyor.

Chainlink Başka Bir Satışa Tabi Olabilir

Elde ettiği etkileyici performansa rağmen, LINK’in ayıları hala köşede bekliyor olabilir. Son Glassnode verileri, borsa çıkışlarının yavaşladığını gösteriyor. Son 24 saat içinde, daha yüksek borsa girişlerinin geri döndüğü görülüyor ve bu da satış baskısının arttığına işaret ediyor.

kriptoparapiyasa glassnode studio link exchange inflow volume total link exchange outflow volume total 1 1536x864 1
chainlink kilit seviyeyi aştı, kısa vadede satanlar i̇çin fırsatlar var mı? 7

Döviz hacimlerindeki yavaşlama öncesinde, 17 Şubat’ta sosyal hacim aylık en yüksek seviyeye ulaştı. Bunun ardından, zincir içi hacimde bir önceki ayın en yüksek seviyesine geri dönüş görüldü.

Son seferde hacmin aynı seviyede zirveye ulaşmasının ardından bir düzeltme yaşandı. Aynı seviyenin tekrar test edilmesi benzer sonuçlara yol açabilir.

kriptoparapiyasa chainlink on ethereum link 22.38.12 18 feb 2023 1536x520 1
chainlink kilit seviyeyi aştı, kısa vadede satanlar i̇çin fırsatlar var mı? 8

Basın zamanında gerçekleşen sınır metriği, potansiyel bir geri dönüşü işaret ediyor ve son 4 haftanın en düşük seviyelerine yaklaşıyor. Bu metrik, daha önce alt aralığa düştüğünde, madeni para çağında güçlü bir artışın ardından bir satış sinyali vermişti. Bu nedenle, metriğin yeniden düşmesi, benzer bir düşüşün olabileceği ihtimalini artırabilir.

kriptoparapiyasa chainlink on ethereum link 22.49.34 18 feb 2023 1536x520 1
chainlink kilit seviyeyi aştı, kısa vadede satanlar i̇çin fırsatlar var mı? 9

Şu anda, gerçekleşen sınır metriğine yakın olan 4 haftalık düşük aralıkta potansiyel bir geri dönüş işareti görülüyor. Metrik, son kez düşük aralığa düştüğünde güçlü bir yükselişle birlikte bir satış sinyali üretmişti.

Bu sefer, ortalama madeni para çağı yeni bir aylık yüksek seviyeye ulaştı. Ancak satış baskısının temel belirleyicisi balinalardı. En son tedarik dağıtım verileri, piyasada hala bir miktar alım baskısı olduğunu ortaya koydu.

Ancak, en büyük balinalar son 24 saat içinde satış baskısına katkıda bulundular.

kriptoparapiyasa chainlink on ethereum link 22.51.27 18 feb 2023 1536x520 1
chainlink kilit seviyeyi aştı, kısa vadede satanlar i̇çin fırsatlar var mı? 10

Son balina verileri, LINK ağındaki adreslerin durumunu gösteriyor. Bu verilere göre, 100.000 ila 1 milyon LINK’e sahip adresler ve 10 milyondan fazla LINK’e sahip adresler satış yapmaya başladı. Bu iki kategori, toplam arzın %60’ından fazlasını kontrol ediyor. Dolayısıyla, faaliyetlerinin pazar üzerinde büyük bir etkisi olması muhtemeldir. Bu verilere dayanarak, kısa satıcılar için sağlam bir fırsat doğabilir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.