Chainlink Destekleyici Yol Haritası Güncellemesi, LINK Fiyatları %12 Arttı!

Chainlink Destekleyici Yol Haritası Güncellemesi, LINK Fiyatları %12 Arttı!
0

Chainlink yerel tokeni, en son uzun vadeli stake yol haritası sürümünün ardından günümüzün en iyi performans gösteren kripto varlıklarından biridir.

7 Haziran’da Chainlink ekibi, veri oracle blok zinciri projesi için aşağıdaki aşamaları özetleyen “Uzun Vadeli Hedefler, Yol Haritası ve İlk Uygulama”yı yayınladı.

Blog yazısı, sistemi ölçeklendirme ve daha fazla blok zinciri ağını entegre etme çabasının bir parçası olarak stake etmeye odaklanan “Chainlink Economics 2.0”a atıfta bulundu.

Destekleme, Chainlink’e yeni bir ‘kriptoekonomik güvenlik’ katmanı getiren bir mekanizmadır. Aynısı, ağın güvenliğini sağlamaya yardımcı oldukları için stake edenleri ödüllendiren çoğu Proof-of-stake blok zinciri için de geçerlidir.

Desteğe Odaklanın

Bu ayın başlarında Solana’da kehanetleri başlatan Chainlink için destekleme için dört uzun vadeli hedef var, ancak temel ilke şu şekilde açıklandı:

“LINK’in desteklenmesi, düğümlerin iş alma ve Chainlink Ağı içinde karşılık gelen ücretleri kazanma yeteneğini geliştiriyor.”

Desteğin birincil amacı, LINK oracle hizmetlerinin güvenliğini ve kullanıcı güvencelerini artırmaktır. LINK belirteçleri, “ağ performansı etrafında hizmet seviyesi garantisi” olarak kilitlendi. Ayrıca, kesinti gibi teşvikler ve cezalar, LINK düğümlerinin tutarlı bir şekilde doğru oracle raporları oluşturmasını ve bunları zamanında teslim etmesini sağlar.

İkinci amaç, topluluk katılımını ve katılımını teşvik etmektir. Ek olarak, düğüm operatörleri, Tezos’un yaptığına benzer şekilde, yetkilendirilmiş stake sistemleri oluşturabilir.

Üçüncüsü, LINK desteklemesi, gerçek uzun vadeli kullanımdan sürdürülebilir ödüller üretmeyi amaçlar. Uzun vadeli büyümenin, staking ödüllerinin daha büyük bir bölümünün “emisyon bazlı olmayan kaynaklardan” elde edilmesiyle sonuçlanmasını bekliyor.

Nihai hedef, “düğüm operatörlerini stake ederek daha yüksek değerli işlere erişmeleri için güçlendirmek”. Bu, zaman içinde düğüm operatörlerinin Merkezi Olmayan Oracle Ağlarına (DON’lar) katılmak için daha fazla fırsatlara sahip olacağı ve güvenliği daha da artıracağı anlamına gelir.

Destek mekanizmasının kullanıma sunulması kademeli olacak ve Oracle feed’leri ETH/USD’deki tek bir feed’den binlercesine kadar evrilecek. İlk v0.1 sürümünün, ek işlevler içeren v1 ve v2’ye yönelik planlı yükseltmelerle birlikte bu yılın ilerleyen zamanlarında kullanılması planlanıyor.

chainlink
chainlink destekleyici yol haritası güncellemesi, link fiyatları %12 arttı! 2

Şubat ayında Bank of America, Chainlink’e kehanetlerinin büyük endüstrileri bozabileceğini belirten büyük bir fiş verdi.

LINK Fiyatı %12 Arttı

Chainlink’in yerel tokeni, hafifçe geri çekilmeden önceki gün %18’lik bir artışla yol haritası güncellemesine güçlü tepki verdi. Dün bu sefer yaklaşık 7.40$’dan LINK, Çarşamba sabahı Asya seansı sırasında gün içi en yüksek seviyesi olan 8.83$’a yükseldi.

Token, yazı yazılırken 8,40 dolardan işlem görüyordu ve son iki haftada %10’dan fazla değer kazandı. Bununla birlikte, LINK Mayıs 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 52.70$’dan %84 düştüğü için uzun vadeli eğilim hala düşüşte.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap