Çevreciler Bitcoin Madencilik Santralini İklim Tehdidi Olarak Görüyor!

Çevreciler Bitcoin Madencilik Santralini İklim Tehdidi Olarak Görüyor!
0

Çevreciler, New York’ta bitcoin madencilik süreçlerine dönüştürülmüş 30 fabrika olduğunu hesapladılar . Üstelik bunlardan biri, çevrecileri alarma geçiren yeni bir çözüm geliştirecek olan Greenidge Generations.

Buna ek olarak, tesis, bir zamanlar parmak gölleri bölgesinde Seneca Gölü kıyısı yakınında, 15.300 bilgisayar sunucusunu çalıştırmak için yaklaşık 44 megawatt üretmek için güveler halinde çalışıyor. Ayrıca, eyaletin elektrik şebekesine daha fazla elektrik taşınır. Aslında, Bitcoin için ayrılmış megawattlar, 35.000’den fazla eve güç sağlamak için yeterlidir.

bitcoin madenciligi iklim 1024x536 1
çevreciler bitcoin madencilik santralini i̇klim tehdidi olarak görüyor! 2

Özellikle çevreciler, tesisi bir iklim tehdidi olarak kabul ediyorlar. Dahası, çevreciler devletten tesisin hava kalitesi izninin yenilenmesini reddetmesini istediler.

Ancak Greenage’in hazırladığı açıklama şöyle:

Onlarca yıldır bu bölgeye yeni endüstriler ve fırsatlar göreceği söylendi. Aslında bunu gerçekleştiriyoruz ve bunu tamamen devletin ulus lideri yüksek çevre standartları dahilinde yapıyoruz.

İzin yenilemeye ek olarak, New York eyaleti Greenidge’in izinlerine henüz karar vermedi. Greenidge, santral tam kapasiteyle çalışsa bile, potansiyel emisyonlarının eyaletin 2030 için hedeflenen gaz emisyon azaltımının %0,23’üne eşit olduğunu belirtti.

Ayrıca, Eyalet Çevre Komiseri Seggos, “New York eyaleti iklim değişikliğine öncülük ediyor ve kripto para madenciliğinin ek sera gazı emisyonları üretmede oynayabileceği rol konusunda bazı büyük endişelerimiz var” dedi.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap