Cathie Wood, Bitcoin’in Yükseliş Trendinde Olduğunu İfade Etti

Cathie Wood, Bitcoin’in Yükseliş Trendinde Olduğunu İfade Etti

ARK Invest’in CEO’su Cathie Wood, Bitcoin’in (BTC) gerçek bir boğa piyasası içinde olduğuna işaret eden temel göstergelerin güçlü olduğunu belirtti.

CNBC ile yapılan bir röportajda Wood, Bitcoin ağının yatırımcılar için güvenli bir değer saklama aracı olarak kabul edilmesinin, ağın sağlıklı durumunu kanıtladığını ifade etti.

“Ağın durumu oldukça iyi. Bu bir boğa piyasasının işaretleri gibi görünüyor. Tabii ki, piyasada iniş çıkışlar olacak. Hiçbir şey kusursuz değil. Ancak, yatırımcıların kaliteli yatırımlara yönelmesi söz konusu. [BlackRock CEO’su] Larry Fink’in de dediği gibi, bu bir kaliteye kaçış. Bölgesel banka krizine baktığımızda, KRE borsa endeksi çökerken Bitcoin’in 19.000 dolardan neredeyse 30.000 dolara yükseldiğini görüyoruz. Banka hisselerinin Mart ayındaki seviyelere düştüğünü görüyoruz. Larry, kaliteye yönelmenin önemli olduğunu söyleyebilir. Biz bunu güvenli limana sığınma olarak adlandırıyoruz çünkü Bitcoin’de karşı taraf riski bulunmuyor.”

Wood ayrıca, Bitcoin’i doğrudan elinde tutmanın, Bitcoin ile ilişkili hisse senetlerine veya borsada işlem gören fonlara (ETF) yatırım yapmaktan daha yüksek getiri sağlayacağına inandığını belirtti. Bununla birlikte, dijital cüzdanlar oluşturan şirketler gibi Bitcoin ile ilişkili hisse senetlerinin de büyük kazançlar sağlayabileceğini vurguladı.

“Bitcoin’in uzun vadede daha iyi performans göstereceğine inanıyoruz. Ancak bu, hisse senetleri üzerinden çeşitlendirilmiş bir risk anlamına geliyor. Dijital cüzdan üreten şirketleri bulmaya çalışıyoruz. Bu önemli bir konum olacak. Coinbase mi, yoksa Square’in Cash Uygulaması mı?”

Bu yazı yazıldığı sırada Bitcoin, 36.256 dolar değerinden işlem görüyordu.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.