Cardano’nun Aralık Ayında 0,75 Doları Görmesi Mümkün mü? İşte Detaylı Bir Analiz!

Cardano’nun Aralık Ayında 0,75 Doları Görmesi Mümkün mü? İşte Detaylı Bir Analiz!

Cardano (ADA), yedi aylık bir aradan sonra ilk kez 0,40 dolar düzeyine çıktı. Şu an 0,357 dolar seviyesinden işlem görmekte olan Cardano (ADA) için uzmanlar geleceğe dair umutlu yorumlar yapıyor.

Son günlerde kripto para piyasası genel olarak düşüş eğiliminde olmasına karşın, son haftalarda bazı projelerde dikkat çekici artışlar gözlendi. Bu projelerden biri de Cardano (ADA) oldu. Geçtiğimiz 30 gün içinde yaklaşık %48,4 oranında değer kazanan ADA, piyasa değeri en yüksek ilk on proje arasında en iyi performansı sergileyen varlıklardan biri haline geldi.

Bu artış trendi ile Cardano (ADA), önemli direnç noktalarını destek seviyelerine dönüştürmeyi başardı. Analistler ve uzmanlar, ADA’nın bu yükselişini sürdürmesi halinde, karşısındaki diğer direnç seviyelerini de aşabileceğine inanıyor. Güncel verilere göre, Cardano’nun (ADA) son zamanlarda gösterdiği konsolidasyon süreci, geçmişte yaşanan bazı dönemlerle benzerlikler taşıyor.

cardano
cardano'nun aralık ayında 0,75 doları görmesi mümkün mü? i̇şte detaylı bir analiz! 2

Cardano (ADA) Yeni Bir Yükselişe mi Hazırlanıyor?

Tanınmış kripto para analisti Ali Martinez, yakın zamanda yaptığı bir Twitter paylaşımında, Cardano’nun konsolidasyon sürecini 2018-2020 yılları arasındaki bir döneme benzetti. Martinez, bu analizinde koronavirüs pandemisinin getirdiği piyasa çöküşünü bu dönemden ayrı tuttu. Martinez’in analizine göre, ADA’nın Aralık ayının ilk haftasında 0,45 dolar seviyesini aşabileceği öngörülüyor.

Martinez, bu yükseliş trendinin ay boyunca sürmesi durumunda, ADA’nın Aralık ayı sonunda 0,75 dolara kadar çıkabileceğini tahmin ediyor.

11 Kasım itibarıyla IntoTheBlock verileri, ADA yatırımcılarının yaklaşık %38’lik bir bölümünün, son dönemdeki artışlar sayesinde kar elde ettiğini gösteriyor. Bu kazancın, ADA fiyatındaki son yükselişlerle yakından ilişkili olduğu belirtiliyor.

Martinez, ADA’nın yakın gelecekte yükseliş trendine devam edeceğine inanıyor ve daha önce yaptığı tahminlerde, varlığın 2024 yaz aylarında 10 dolar seviyelerine ulaşabileceğini öngörmüştü.

Santiment’in kripto para analitik platformunun verileri ise, Cardano ağında balina aktivitelerinin son altı ayın en yüksek seviyesine ulaştığını gösteriyor.

Cardano’da (ADA) Zincir Üstü Veriler

Cardano ağının zincir üstü verileri de varlık için olumlu bir yükseliş trendi öngörüyor. IntoTheBlock verilerine göre, Cardano ağında bakiye bulunduran cüzdan adreslerinin sayısı 4,46 milyona ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesine erişti.

Geçtiğimiz ay boyunca ağdaki işlem sayısı 50 binin üzerinde seyrederek, işlem hacmi 7 milyar doların üzerinde kaldı. Cardano ağındaki toplam kilitli değer (TVL), 259,1 milyon dolarla Nisan 2022’den bu yana görülmeyen bir seviyede bulunuyor. Ayrıca, Cardano ağının TVL’si 2023 yılının başından bu yana yak

laşık %400’lük bir artış gösterdi.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.