Cardano’nun (ADA) Değeri 30 Dolar Sınırını Aşabilecek mi?

Cardano’nun (ADA) Değeri 30 Dolar Sınırını Aşabilecek mi?

Kripto para sektöründe yaşanan son dönem ivmesi, fiyat analizleri ve öngörülerin sayıca artışına yol açtı. Bu tahminler arasında, bazıları makul seviyeleri işaret ederken, diğerleri ise daha zor gerçekleşebilecek fiyatları dile getiriyor.

Özet:

  • Cardano’nun (ADA) değeri, son 24 saat içinde %7’lik bir artış göstererek 0,31 dolar seviyelerine erişti. Bu artış, John Morgan gibi analistlerin artan işlem hacimlerinin ADA’nın fiyatını %40 oranında artırabileceğini öne sürmelerinin ardından gerçekleşti.
  • Lucid isimli analist, Cardano’nun yoğun geliştirme faaliyetleri ve hızla artan enflasyonu göz önünde bulundurarak, önümüzdeki on yılda ADA’nın piyasa değerinin 10 trilyon dolara, birim fiyatının ise 30 dolara ulaşabileceğini tahmin ediyor.
  • ADA’nın değerindeki son artışlar, Cardano’nun Nami cüzdanının IOG ekosistemine entegrasyonu ile ilişkilendirilebilir.
cardano
cardano'nun (ada) değeri 30 dolar sınırını aşabilecek mi? 2

Cardano Ne Kadar Yüksek Bir Değere Ulaşabilir?

Cardano (ADA), geçtiğimiz 24 saatte en çok kazandıran kripto paralar arasında yer aldı ve 0,31 dolarlık bir değere ulaşarak Temmuz ayından bu yana en yüksek fiyatını gördü.

John Morgan gibi kripto para uzmanları, ADA’nın fiyatının gelecek dönemde yükselişine devam edeceğine inanıyorlar. Morgan ve ekibi, işlem hacmindeki artışın ADA’nın fiyatını %40’tan fazla yükseltebileceğini düşünüyor.

Bazı analistler ise ADA fiyatı için aşırı iyimser tahminlerde bulunuyor. Twitter’da tanınan bir analist olan Lucid, yükselen enflasyonun ADA’nın fiyatını 30 dolara çıkarabileceğini iddia ediyor.

Lucid, Cardano’nun Ekim 2023’te en aktif geliştirici topluluğuna sahip olduğunu belirtiyor ve şu ifadeleri kullanıyor:

“Bitcoin’in piyasa değerinin 1 trilyon dolara ulaşabileceğini dünya gördü. Hatta sorunlara rağmen Ethereum 500 milyar dolarlık bir değere erişti. Enflasyonun etkisiyle, kripto piyasasının toplam değeri gelecek on yılda 10 trilyon dolara çıkabilir. Cardano ise bu yükselişe hazır!”

Lucid’in bu 10 trilyon dolarlık tahmini, kripto para piyasasının 2021’deki 3 trilyon dolarlık rekor piyasa değerinin üç katından fazla bir değere işaret ediyor.

ADA Fiyatı Neden Yükseliş Gösteriyor?

Cardano’nun (ADA) fiyatındaki artış, kripto para piyasasının genel yükseliş trendi gibi çeşitli etkenlerden kaynaklanıyor olabilir. Ayrıca, Cardano cüzdanı Nami’nin Input Output Global (IOG) ekosistemine entegrasyonu da fiyat artışının bir diğer muhtemel sebebini oluşturuyor.

Charles Hoskinson bu konuda şunları söylüyor:

“Birçok değerli insan, ekosisteme yeni kullanıcılar, yetenekler ve deneyimler getiriyor. IOG bir geliştirici şirketidir ve Cardano’daki diğer dApp şirketlerinden bir farkımız yok. Amacımız, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle milyonları ekosisteme dahil etmek.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.