Cardano, Yükseliş Tepkisinin Beklenebileceği Bu İki Güçlü Seviyeye Sahip…

Cardano, Yükseliş Tepkisinin Beklenebileceği Bu İki Güçlü Seviyeye Sahip…
0

Cardano, 0,68 $ seviyelerini geçemedikten ve 0,58 $ işaretinin altına düştükten sonra daha düşük zaman dilimlerinde düşüş eğiliminde bir piyasa yapısına sahip. Cardano balinalarının (>10 milyon ADA sahibi) de son günlerde zemin kazandığı görülüyor ve bu da balinaların ADA biriktiriyor olabileceğini gösteriyor.

Cardano 1 Saatlik Tablosu

cardano
cardano, yükseliş tepkisinin beklenebileceği bu i̇ki güçlü seviyeye sahip... 3

Cardano, birkaç gün önce 0,6 dolar direnç seviyesinin üzerine çıkarak 0,689 dolara yükseldi. Bunu yaparken, ADA, 0,56 dolarlık önceki düşük seviye kırıldığı için kısa vadeli bir yükseliş piyasası yapısı kurdu.

Fiyat Nisan ayından bu yana düşüş trendinde ve bu düşüş trendinde Mayıs ortasında 0,614 $’a düştü. ADA’nın 0.68 $’a yükselmesi, bu düşük seviyeyi de kırdı ve yapıyı daha yüksek bir zaman diliminde yükselişe geçti.

Bir sonraki yüksek seviye 0,7 dolardı ve ADA 0,54 destek seviyesine güçlü bir geri çekilmeden önce neredeyse bu yüksek seviyelere dokundu. Bu nedenle, ileriye dönük olarak, ADA için önyargı yükseliş olabilir. Bununla birlikte, 0,54 dolar ve 0,5 dolar seviyelerine bir düşüş, önümüzdeki günlerde destek olarak test edilebilir.

Gerekçe

cardano
cardano, yükseliş tepkisinin beklenebileceği bu i̇ki güçlü seviyeye sahip... 4

RSI, ADA’nın geri çekilmesi sırasında yaşadığı düşüş momentumunu vurgulamak için son birkaç gün içinde nötr 50 seviyesinin altında kaldı. Daha düşük zaman dilimlerinde, fiyat 0.68 $’lık retten bu yana fiyat yalnızca daha düşük en yüksek ve en düşük en düşük seviyeleri belirlediğinden, yapı düşüş eğilimindeydi.

Ancak, OBV önemli bir düşüş görmedi. OBV’nin birkaç gün önce oluşturduğu düşükler, Mayıs ayının ikinci yarısının en yüksek seviyeleriydi, bu da talebin geçen hafta bir miktar toplandığı anlamına geliyordu.

ADX, -DI ve+DI (sarı, kırmızı ve yeşil) son birkaç gün içinde 20 işaretini geçtiği için DMI kararsızlık gösterdi.

Çözüm

Daha düşük zaman dilimi (H1) önyargısı düşüş eğilimindeydi, ancak 0,56 dolar ve 0,5 dolar seviyeleri son birkaç hafta içinde güçlü destek seviyeleri oldu. Cardano’nun 0,68 $ işaretine yükselmesi göz önüne alındığında, H4 gibi daha yüksek bir zaman dilimi hala yükseliş eğilimine sahip.

Bu nedenle, bu destek seviyelerinin yeniden test edilmesi bir satın alma fırsatı sunabilir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap