Cardano, XRP, Solana Fiyat Analizi: 16 Ocak Pazar

Cardano, XRP, Solana Fiyat Analizi: 16 Ocak Pazar
0

Analizler incelendiğinde 10 Ocak’ta birkaç ayın en düşük seviyelerine dokunduktan sonra Cardano, XRP ve Solana kayda değer kazanımlar gördü. Bununla birlikte, Bitcoin hissi hala ‘aşırı korku’ bölgesini tersine çevirmeye çalıştı.

Cardano, uzun vadeli Kontrol Noktasının üzerine çıktı, ancak OBV’si karşılık bulamadı. XRP ve Solana, son altı gün içinde EMA dirençlerini desteklemek için çevirdi ancak yine de hacimlerini artırmaları gerekiyordu. 

Cardano (ADA) Analiz

analiz
cardano, xrp, solana fiyat analizi: 16 ocak pazar 4

27 Aralık’ta 1,5 dolardan düştükten sonra ADA, 10 Ocak’ta altı ayın en düşük seviyesini görmek için %32,84 oranında sert bir düşüş yaşadı. Ardından, alt değer 1,2 dolar seviyesine ulaştığında, son altı günde etkileyici bir toparlanma kaydetti.

ADA yükselirken, üç aydan fazla bir süredir en yüksek likiditeyi sunan Kontrol Noktasında (kırmızı) 1,3 dolar yakınında direnç gördü. Altcoin %27,54 altı günlük bir yatırım getirisi kaydederken, şimdi 1.375 dolarlık direnci kırmaya çalışıyor. Alternatiflerin satın alma gücü açısından, OBV buna karşılık gelen bir artış göstermedi. Bu nedenle okuma, zayıf bir boğa hareketine işaret etti.  

Basın zamanında, ADA 1.418 dolardan işlem gördü. RSI, 4 saatlik grafiğinde yükselen bir üçgen oluşturduktan sonra yükseldi ve orta hat desteği sağladı. Yazının yazıldığı sırada, olası bir düşüşten önce aşırı alım bölgesini test etmeye yaklaştı. 

XRP Analiz

analiz
cardano, xrp, solana fiyat analizi: 16 ocak pazar 5

XRP, 1,01 dolarlık dirençten düştü ve son 23 gün içinde 4 saatlik grafiğinde iki aşağı kanal oluşturdu. Alt, değerinin %30’undan fazlasını kaybetti (27 Aralık’tan bu yana) ve 0,7292 dolarlık beş aylık desteği test etti.

Son altı gün içinde alt, %61.8 Fibonacci desteğini geri aldı ve EMA şeritlerini yükseliş tarafına doğru eğdi. 20-EMA direncini aştıktan sonra alt, 0,8029 $ işaretini geçmek için mücadele etti. Son boğa koşusu sırasında, Hacim Osilatörü daha düşük tepe noktaları işaretleyerek zayıf bir boğa hareketini gösterdi.

Basın zamanında, XRP 0.7793 dolardan işlem gördü. RSI, hafif bir yükseliş tercihinin ardından orta hat desteği bulmayı başardı. Yine de, Sıkıştırma Momentum Göstergesi  düşük bir oynaklık evresi gösterdi.

Solana (SOL) Analiz

analiz
cardano, xrp, solana fiyat analizi: 16 ocak pazar 6

Alt, azalan bir üçgen (beyaz) kopuş gördüğü için 5 Ocak dik bir düşüşü tetikledi. Alıcılar devreye girmekte başarısız olurken, alt grup, 10 Ocak’ta 15 haftanın en düşük seviyesine ulaşana kadar (5 Ocak’tan itibaren) %23’ün üzerinde bir geri çekilme gördü.

132 dolarlık desteği birden çok kez test ettikten sonra kurtarma işaretleri yanıp söndü. Son altı gündeki %14.4’lük artış, SOL’un tüm EMA şeritlerinin üzerinde bir kapanış bulmasına neden oldu. Şeritler arasındaki boşluk azaldıkça, satın alma etkisi arttı.

Şimdi, SOL 4 saatlik grafiğinde yükselen bir takoz (beyaz) oluşturdu. 149 doların üzerindeki herhangi bir kapanış, daha da 154 dolarlık bir direnç testine yol açabilir.

Basın zamanında, alt 151.28 dolardan işlem gördü. RSI, orta hat desteğini sağladıktan sonra yükselişe geçti. Ayrıca, ADX  (yön eğilimi) aşırı derecede zayıfken DMI yükseliş tercihini teyit etti.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap