Cardano, Shiba Inu, Binance Coin, Terra Fiyat Analizi: 04 Nisan Pazartesi

Cardano, Shiba Inu, Binance Coin, Terra Fiyat Analizi: 04 Nisan Pazartesi
0

Bitcoin hassasiyet analizi, geçen ay boyunca “aşırı korku”dan “tarafsız”a genel algıda önemli bir gelişme olduğunu ortaya koydu. Ayrıca, diğer alternatiflerin Bitcoin ile korelasyonları da bu süre zarfında iyileşti.

Sonuç olarak Cardano, Shiba Inu, Binance Coin ve Terra, kısa vadeli tekniklerinde yükseliş avantajı gösterdi. Bununla birlikte, güçlü bir yükseliş rallisi için genel yön eğiliminin hala iyileşmesi gerekiyor.

Cardano (ADA) Analiz

analiz
cardano, shiba inu, binance coin, terra fiyat analizi: 04 nisan pazartesi 5

24 Şubat’ta bir yılın en düşük seviyesine dokunduktan sonra ADA, %62’nin üzerinde bir toparlanma gördü. Sonuç olarak, 1.2 $ işaretini geri aldı. Geçtiğimiz iki hafta boyunca, boğalar eğilimi kendi lehlerine yönlendirirken, kanal yukarı (sarı) salınımını sürdürdü.

Kısa bir süre için 20 EMA’sını (kırmızı) kaybettikten sonra, ADA boğaları son ralliden sonra onu hızla dirençten desteğe çevirdi. Ayrıca, alt son beş gün içinde bir yükseliş flamaya tanık oldu. 24 saatlik kazançlar, 1,2 dolarlık direnci test etmeye çalışırken bir kırılmaya neden oldu.

Basın zamanında, ADA 1.20 dolardan işlem gördü. RSI, 1 Nisan’dan itibaren katlanarak büyürken, destek trend çizgisi sağlam kaldı. Buradan, ani direnç 63-66 aralığındaydı. İlginç bir şekilde,  OBV, zayıf bir düşüş eğilimi gördüğü için son iki gündeki fiyat hareketleriyle eşleşemedi.

Shiba Inu (SHIB) Analiz

analiz
cardano, shiba inu, binance coin, terra fiyat analizi: 04 nisan pazartesi 6

Güçlü düşüş rallisine rağmen, alıcılar son beş aydır olduğu gibi 0,018$ işaretini onayladılar. Ocak ayının en düşük seviyesinden bu yana, SHIB boğaları, 0,034 dolar seviyesindeki uzun vadeli tavanından düşmeden önce %104’lük bir ralli başlattı (basitlik için fiyat 1000 ile çarpılır).

O zamandan beri, boğalar daha yüksek diplere doğru iterken satıcılar zirveleri etkiledi. Böylece son günlerde simetrik üçgen benzeri bir desen oluşuyor. Şimdi, acil destek 50 EMA’nın  (camgöbeği) yakınında durmaya devam etti.

Basın zamanında, SHIB 0.02628 dolardan işlem gördü. RSI orta çizgiyi geçmeyi başardı, ancak henüz 56 dirence meydan okumadı. Ayrıca,  SHIB için önemli ölçüde zayıf bir yön eğilimi sergilediği için ADX sürekli düşüşteydi.

Binance Coin (BNB) Analiz

analiz
cardano, shiba inu, binance coin, terra fiyat analizi: 04 nisan pazartesi 7

Daha uzun bir zaman diliminde düşüş eğilimine tanık olduktan sonra, BNB hayati önem taşıyan 512 $ seviyesinden ayrıldı. O zamandan beri, sonunda 324 dolarlık katta duran çok sayıda satışa tanık oldu.

Alt, 4 saatlik grafiğinde güçlü bir trend çizgisi direnci (sarı, kesikli) (artık destek) gördü. Boğalar, 24 Şubat’ta BNB’nin beş ayın en düşük seviyesinden toparlanma başlattı. Sonuç olarak, alt değer son 40 günde yaklaşık %38 arttı. Ayrıca,  20 EMA (kırmızı), 50 EMA’nın  (camgöbeği) üzerine çıktıktan sonra sağlam destek sundu.

Basın zamanında, BNB 444,21 dolardan işlem gördü. RSI,  son dört günde daha düşük zirvelere işaret ederken, fiyat daha yüksek zirveler bulmayı başardı. Bu yörünge, düşüş eğilimini ortaya çıkardı.  

Terra (LUNA) Analiz

analiz
cardano, shiba inu, binance coin, terra fiyat analizi: 04 nisan pazartesi 8

LUNA’nın iki ayın en düşük seviyesi %61.8 Fibonacci desteği ile aynı zamana denk geldi. Böylece boğalar, 100 dolarlık bölgenin üzerinde bir ralliyi ilerletmek için yeterli güç toplayabilir.

Şubat ayının en düşük seviyelerinden %140’ın üzerinde bir büyümenin ardından LUNA, yükseliş trend çizgisi desteğini (beyaz, kesikli) işaretledikten sonra kademeli yükselişine devam etti. Buradan bir geri çekilme, 50 EMA’da (camgöbeği) test desteği bulmaya devam edecektir.

Basın zamanında, LUNA 112.82 dolardan işlem görüyordu. Yükseliş RSI, 66 işaretinde dirençle karşılaştıktan sonra orta çizginin üzerinde gezindi. Ayrıca CMF, sıfır çizgisinin üzerine atladıktan sonra yükseliş eğilimini yeniden teyit etti.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap