Cardano, Geniş Satışların Ortasında %15 Düştü, İşte Burada Destek Bulabilir!

Cardano, Geniş Satışların Ortasında %15 Düştü, İşte Burada Destek Bulabilir!
0

Bitcoin son saatlerde 40 bin doların altına düştü. Cardano, geçtiğimiz hafta 1.23$’dan 1.63$’a yükselirken ve düşüş trendinden çıkmış gibi göründüğü için alt zaman dilimlerinde güçlü bir hareket gördü. Ancak, yazı yazılırken fiyat düştü ve Kasım ayı sonundaki trend çizgisi direncinin altına geri döndü.

cardano
cardano, geniş satışların ortasında %15 düştü, i̇şte burada destek bulabilir! 3

Son zamanlarda 1,63 dolardan aşağı hareket, 1,2 dolar destek seviyesine ulaştı. 1.069 dolardan 1.63 dolara kısa vadeli ralli, Fibonacci geri çekilme seviyelerini (beyaz) çizmek için kullanıldı. O sırada veya yazı yazarken, 1,23 dolardaki %70.7 geri çekilme seviyesi, bir direnç seviyesi olarak yeniden test edildi.

Ancak, fiyat daha uzun vadeli bir talep alanı içindeydi. Bu nedenle, kısa ömürlü olsa bile bir yükseliş tepkisi beklenebilir.

ADA’nın daha önce 1.63 dolara kadar olan hareketinde, 1.28 dolar seviyesi direnç görevi gördü. Bu, satıcıların bir kez daha güçlü bir şekilde devreye girdiği bir alan olabilir.

Gerekçe

cardano
cardano, geniş satışların ortasında %15 düştü, i̇şte burada destek bulabilir! 4

RSI 30’un altına düştü ve saatlik grafikte aşırı satıldı. Bu, ADA fiyatı için biraz rahatlama ve küçük, kısa bir sıçrama görebilir.

OBV, ADA’nın güçlü satış hacmini yansıtmak için 1.63$’dan düşüşü sırasında düşüş trendindeydi. Ancak, son birkaç gün içinde, bir miktar alım hacminin mevcut olduğu öne sürüldü. Bu, talep edilen bir alanda beklenebilecek bir tepkidir. 1,2$ ve 1$ alanı daha yüksek zaman çerçevesi destek seviyeleri de, bu nedenle bu alanda bir tepki bekleniyor. Ancak bu, alıcıların piyasanın kontrolünde olduğunu göstermez.

Çözüm

Cardano, geçen hafta uzun vadeli bir düşüş trendinden çıkmış gibi görünüyordu. Bitcoin de 40,5 bin dolarlık bir destek seviyesinin üzerinde geziniyordu, ancak son birkaç saat içinde bu seviye düşüş baskısına yol açmıştı. Bu düşüş trendinin nerede tersine dönebileceği henüz belli değildi. Yakın vadede, 1,28 dolar seviyesi, ADA’nın yeniden test edip bir kez daha düşebileceği veya konsolide edip desteğe dönüşebileceği önemli bir seviyeydi.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap