Cardano, Düşüş Trendinden Kurtulabilir Ama Nasıl…

Cardano, Düşüş Trendinden Kurtulabilir Ama Nasıl…
0

Cardano’nun (ADA) 0,66 $ seviyesinden son düşüşü, günlük zaman diliminde bir aşağı kanalda kristalleşti. EMA şeritleri, geçen ay boyunca satın alma çabalarını kısıtlamak için %38.2 Fibonacci direnci ile koordine edildi.

Madeni para, ayılar 0,51 dolardan bir geri dönüş yaparsa, uygun bir satış fırsatı yaratabilir.

Cardano Günlük Grafik

cardano
cardano, düşüş trendinden kurtulabilir ama nasıl... 3

Fiyat hareketi EMA şeritlerinin altına düştüğünde, altcoin için hemen anlatı düşüş eğilimi gösterdi. Aşağı kanal salınımı, alıcılar ve satıcılar arasında sert bir mücadeleye işaret eden Kontrol Noktası (POC, kırmızı) yakınında durdu.

Son 10 gündeki kazanımlar, alıcıların uzun vadeli aşağı kanaldan çıkmalarına yardımcı oldu. Ayrıca Cardano, %38.2 Fibonacci direncine yaklaşan yükselen kama benzeri bir yapı gördü.

100 günden fazla bir süredir fiyat hareketi EMA şeritlerinin üst sınırını aşmak için mücadele ediyor. Bu seviyenin üzerindeki herhangi bir kırılma, alternatifi kısa vadeli kazançlarda çantaya yerleştirir. Bu durumda, potansiyel hedefler 0,57 dolar bölgesinde olacaktır.

Ancak, acil engellerden herhangi bir geri çekilme, önümüzdeki seanslarda sıkma aşamasını uzatabilir. Bu yörünge 0,45 $ bölgesine doğru bir geri dönüşü tetikleyebilir.

Gerekçe

cardano
cardano, düşüş trendinden kurtulabilir ama nasıl... 4

Göreceli Güç Endeksi, 56 seviyesinin üzerine çıkmayı hedeflerken yükseliş pozisyonu aldı. Bu direncin üzerinde bir kırılma, kısa vadeli satın alma baskısına yardımcı olabilir.

Ayrıca, MACD hattı sıfır noktasının üzerinde bir kapanış gördü ve satış gücündeki kolaylığı teyit etti. Dengenin üzerinde devam eden bir dalgalanma, düşüş eğilimlerini geçersiz kılabilir.

Ayrıca, Yönlü Hareket Endeksi (DMI) yükseliş gücünü yeniden doğruladı. Ancak ADA’nın ADX’i önemli ölçüde zayıf bir yön eğilimi ortaya çıkardı.

Çözüm

Mevcut modelin %38.2 seviyesine yaklaşması ve EMA şeritleri ile Cardano aşağı yönlü bir risk taşıyabilir. Hedefler yukarıdakiyle aynı kalacaktı. 0,515 doların üzerinde bir kapanış, bu düşüş eğilimlerini geçersiz kılacaktır.

Son olarak, traderlar/yatırımcılar, karlı bir hamle yapmak için Bitcoin’in hareketini ve daha geniş pazar üzerindeki etkilerini yakından takip etmelidir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap