Cardano Balinaları 560 Milyon ADA Topladı; Büyük Bir Gelişme mi Geliyor?

Cardano Balinaları 560 Milyon ADA Topladı; Büyük Bir Gelişme mi Geliyor?

Cardano Haberleri: 2022’nin en düşük seviyelerinden toparlanan dijital varlık piyasası, şu an dalgalanmalar yaşıyor. Kripto varlıkların iyileşme rallisi, piyasadaki artan farkındalıkla destekleniyor. Bu sırada, kripto balinaları, varlıklarını artırmak için “dip noktalarından satın alma” fırsatlarını başarıyla yakaladılar.

Cardano Balinaları Bir Döngüde

Zincir üstü verilerine göre, son 2 haftadır ADA balinaları birikim çılgınlığı yaşıyor. Balina adresleri, yaklaşık 560 milyon ADA tokenı (yaklaşık 218 milyon dolar değerinde) ekledi.

Bu birikim çılgınlığı, 26 Mart 2023’ten itibaren başladı ve 5 Nisan 2023’te hız kazandı. Veriler, balinaların yüzlerce ADA eklediğini gösteriyor.

ADA fiyatı, düşüş eğilimine rağmen son 30 gün içinde %25’ten fazla yükseldi. ADA, basın zamanında ortalama 0,387 $ fiyatla işlem görüyor ve 24 saatlik işlem hacmi %6 artarak 197 milyon dolara ulaştı.

Cardano fiyatı, 27 Mart 2023’te düşüşe geçerek ortalama 0,34 $ fiyatla işlem gördü. Ancak, balina birikimi ile birlikte ADA fiyatı yükseldi ve 31 Mart 2023’te 0,4077 $’lık bir zirve kaydetti. Bununla birlikte, ADA fiyatı 5 Nisan 2023’te hafif bir düşüş gördü.

Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson daha önce bir tweet’te, ADA ve Ethereum staking’e katılan cüzdan sayısını karşılaştırdı. Hoskinson, Cardano’nun oldukça özel bir platform olduğunu belirterek, yıllar önce mükemmel bir staking protokolünü şekillendireceğini düşünen birçok insanın bu platformda yer aldığını ifade etti.

ADA kurucusu tarafından paylaşılan verilere göre, Cardano staking’ine 1.23 milyon benzersiz cüzdan katılıyor. Ethereum staking kaydı ise yalnızca 88.4k benzersiz cüzdanla sınırlı kaldı.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.