Cardano Balinaları 5 Haftada 200 Milyon Daha Fazla ADA Satın Aldı!

Cardano Balinaları 5 Haftada 200 Milyon Daha Fazla ADA Satın Aldı!
0

Fiyat 15 ayın en düşük seviyesine yaklaşırken, 1 milyon ila 10 milyon ADA tutan Cardano balina adresleri yeniden birikmeye başladı.

cardano
cardano balinaları 5 haftada 200 milyon daha fazla ada satın aldı! 2

Bu yılın başlarında daha geniş bir piyasa çöküşünün ortasında rekor düşük bir seviyeye düşmesine rağmen, ADA balinaları kripto varlığının fiyatı konusunda iyimser görünüyor.

Cardano’nun Düşük Fiyat Birikimleri Çekiyor

Kripto analitik platformu Santiment’e göre, 1 milyon ila 10 milyon ADA tutan balina adresleri, fiyatlarının 15 ayın en düşük seviyelerine yakın seyretmesine rağmen son beş haftadır yoğun bir şekilde birikiyor. Toplamda, bu yatırımcı grubu, çantalarına yaklaşık 200 milyon ADA ekledi.

Balina duyarlılığındaki değişiklik, dokuzuncu en büyük kripto para biriminin fiyatını Eylül 2021’deki zirvesinden bu yana %75 oranında düşürerek Şubat ayının en düşük seviyesine çeken ADA tokenlerinin aylarca boşaltılmasından sonra geldi. Satın alma baskısındaki bir artış, esasen balinaların yakın vadede potansiyel bir toparlanma gözlemlediği anlamına gelebilir. Bu talep engeli, 0,8 dolarda zorlu bir destek tabanı işlevi görebilir.

Cardano, yılın ilk çeyreğinde önemli bir ağ etkinliği yakaladı. Blok zincirindeki büyük işlem hacmi (LTV), kurumsal talepte bir artış olduğunu gösterdi.

Yılın başından bu yana, LTV günde 1,35 milyar ADA’dan Cardano’da el değiştirerek 69 milyar ADA’ya yükseldi, sadece üç ayda 50 kattan fazla bir artış. Bu, bir başka önde gelen analitik platform olan IntoTheBlock tarafından ortaya çıktı . Hatta geçtiğimiz yıl işlem hacminde %216’lık bir artış görüldü. Ancak ITB tarafından derlenen son veriler, metriğin Nisan ayından bu yana düştüğünü gösteriyor.

Diğer Önemli Metrikler

Cardano Blockchain Insights panosuna göre, aktif adresler durgun kalırken, Cardano blok zincirindeki yerel jetonların sayısı bir artış gördü . TVL ise Mart ayında 434 milyon doların üzerine çıktıktan sonra 259 milyon dolara yaklaştı.

Ağ büyümesiyle ilgili yakın zamanda paylaşılan bir istatistikte, IOHK şu anda bunun üzerine 925 projenin inşa edildiğini açıkladı. NFT koleksiyonları %46,6 gibi devasa bir oran ile listeye hakim olurken, onu takip eden sırada NFT pazar yerleri, metaverse projeleri, DeFi, oyun, kredi, %4,1, ​​%3,4, %1,9, %4,2, %1,7 ve %3,8 ile DEX yer alıyor.

Cardano’nun kurucu şirketi ayrıca blok boyutunu 80 KB’den 88 KB’ye %10 artıran yeni bir yükseltme duyurdu. Ağın verimini artırmanın yanı sıra, en son uygulamanın blok zincirinin üzerine inşa edilen merkezi olmayan uygulamaların performansını ölçeklendirmesi bekleniyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap