Cardano: Balinalar Biriktikçe, ADA Bir Pompalama ve Boşaltma İçin mi Kuruluyor?

Cardano: Balinalar Biriktikçe, ADA Bir Pompalama ve Boşaltma İçin mi Kuruluyor?
0

İlginç bir gelişmede, 10 milyon+ ADA arzına sahip Cardano sahipleri aniden bir artış fark ettiler. Bu gruptaki adreslerin sayısı son iki hafta içinde 12 arttı, bu da toplamda bu yatırımcı grubunun zulasına en az 120 milyon ADA daha eklediği anlamına geliyor ve…

Cardano’nun Korkması Gereken Şey Bu

Ocak ile bugün arasında, 10 milyondan fazla ADA’ya sahip yatırımcı sayısı önemli ölçüde azalmasına rağmen, sahip oldukları arz önemli ölçüde etkilenmedi.

Bu sahipler, 2019’da arzın neredeyse %48’ini kontrol ediyorlardı ve o zamandan bu yana düşüşe rağmen, varlıkları geçen yıl Ocak ayında yeniden tırmanmaya başladı ve bugün, herhangi bir kohort tarafından en fazla olmak üzere tüm ADA’nın neredeyse %47’sine hükmediyorlar. 

cardano
cardano: balinalar biriktikçe, ada bir pompalama ve boşaltma i̇çin mi kuruluyor? 6

Sadece bu 478 yatırımcının elinde tuttuğu 15.86 milyar ADA ile, acil bir çöplük endişesi kesinlikle artıyor. Cardano’nun dolaşımdaki arzı 33,75 milyar ADA olsa da, 10 milyon + ADA’lık bir düşüş şüphesiz büyük bir fiyat düşüşünü tetikleyecektir ve Cardano’nun mevcut durumu göz önüne alındığında, bunlardan daha fazlasına ihtiyacı yoktur.

cardano
cardano: balinalar biriktikçe, ada bir pompalama ve boşaltma i̇çin mi kuruluyor? 7

Bu ay boyunca Cardano, altcoinin bir önceki aya göre %54,79 rallisinden memnun olan yatırımcılarının hafifçe yükselen umutlarını öldürmekten başka bir şey yapmadı.

Bu ralliyi geçersiz kılan ADA, önemli bir psikolojik seviye olan 1,02 dolar ve 1 dolarlık kritik desteklerden düştü ve yatırımcıları karamsar bıraktı.

cardano
cardano: balinalar biriktikçe, ada bir pompalama ve boşaltma i̇çin mi kuruluyor? 8

Bu hisleri zincirleme davranışlarında bile görülüyordu.

İlk kaybolan balinalar, Mart ayının sonuna doğru neredeyse 80 milyar dolar değerinde büyük sıçramalar yaptıktan sonra faaliyetlerini yavaşlatarak 10 milyar doların altında işlem gerçekleştiren balinalardı.

Bu örnek, Cardano’nun 5 Nisan’da yerel zirveyi belirlemesiyle şekillenmeye başladı.

Doğal olarak, onları takip eden yatırımcılar, kırmızı mumlar ortaya çıkmaya başlar başlamaz ilgilerini de kaybettiler ve ağ, işlem sayısının günde yalnızca 20 bin’e dik bir düşüş gözlemleyerek, Cardano’nun Aralık 2020’den bu yana gördüğü en düşük rakamlar olduğunu kaydetti. O zamana kadar, ortalama işlemler bir günde 80k ila 100k’ye dokunuyordu.

cardano
cardano: balinalar biriktikçe, ada bir pompalama ve boşaltma i̇çin mi kuruluyor? 9

Cardano, 27 ayın en düşük seviyesinde olan oynaklığındaki düşüş nedeniyle muhtemelen bir konsolidasyon durumuna gireceğinden, bu insanların şu anda tutunacak çok şeyi yok.

Bu, fiyat dalgalanmalarını sınırlayacak ve Cardano’nun mevcut fiyatlarında takılıp kalmasına neden olacaktır.

cardano
cardano: balinalar biriktikçe, ada bir pompalama ve boşaltma i̇çin mi kuruluyor? 10

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap