Cardano Adresleri Yeni Bir Rekor Kırarken, ADA Sahipleri Bunun İçin Müteşekkir Olmalı…

Cardano Adresleri Yeni Bir Rekor Kırarken, ADA Sahipleri Bunun İçin Müteşekkir Olmalı…
0

En umut verici kripto ekosistemlerinden biri olan Cardano, fiyat açısından yavaş bir başlangıç ​​yaptı. Cardano’nun fiyatı Nisan ayında %33.8 düşüşle 0.76$’a düştü ve ay sonunda 25.5 milyar dolarlık piyasa değerine ulaştı.

Aslında bu, ADA’nın 12 ay içinde gördüğü en düşük ay sonu fiyatıydı. ADA/USD hacimleri %34.5 düşüşle 2.20 milyar $’a düşerken, oynaklık %77.8 hafifçe düştü.

Bununla birlikte, ADA, yavaş fiyat geçişine rağmen bazı önemli kilometre taşlarına da ulaştı.

Cardano Küllerinden Doğuyor

İlginç bir şekilde, Cardano’yu elinde bulunduran adresler Nisan ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 5,2 milyona yükseldi  . CryptoCompare raporuna göre, ADA’yı  tutan adresler %2,99 arttı. Bu, Mart ayında 529.000 olan jeton sahiplerinin sayısının Nisan ayında 679.000’e yükselmesi nedeniyle gerçekleşti.

kriptoparapiyasa screen shot 2022 05 07 at 5.26.15 pm 2048x975 1
cardano adresleri yeni bir rekor kırarken, ada sahipleri bunun i̇çin müteşekkir olmalı… 3

ADA adreslerindeki bu artış, Bitcoin’in 36.000 doların altına düştüğü bir zamanda geldi. Genellikle, piyasa daha düşük hareket ettiğinde, blok zincir ağlarındaki aktivite de düşer. Bu nedenle önümüzdeki aylara çok dikkat etmeliyiz.

En azından kısa bir süre için ADA perakende yatırımcılar arasında önemli bir ilgi gördü. IntoTheBlock’tan gelen veriler, ADA’daki perakende yatırımcıların son 30 gün içinde %190’a yakın arttığını gösterdi. Dijital jetonu bir aydan daha kısa bir süredir ellerinde tutuyorlar.

kriptoparapiyasa screen shot 2022 05 07 at 5.31.12 pm 2048x1211 1
cardano adresleri yeni bir rekor kırarken, ada sahipleri bunun i̇çin müteşekkir olmalı… 4

Bu adresler artık toplu olarak ADA arzının %36,14’ünü elinde tutuyor . Bu arada balinalar, yedi aylık bir süre boyunca varlıklarını sattıktan sonra kısa süre önce yeniden birikim eğilimine girdiler.

ADA sahiplerinin %90’ından fazlasının ağır kayıplara tanık olduğu göz önüne alındığında, bu sürpriz oldu. Yine de ADA sahipleri, yılmaz bir anlatıyı sürdürdüler.

İlginç bir gelişmeyle, ADA, Haziran ayında hard fork’una başlamadan birkaç hafta önce Barselona ve Austin’de iki ‘geliştirici etkinliği’ düzenlemek üzere.

IOHK Başkan Yardımcısı Tim Harrison bunu Twitter’da duyurdu.

Buna ek olarak, 29 Haziran’a kadar ADA, Vasil sert çatalına maruz kalacaktı. Bunun ağı ve akıllı sözleşme yeteneklerini geliştirmesi bekleniyor. IOHK daha önce sert çatal ile gelmesi beklenen ADA iyileştirme önerilerini (CIP’ler) özetlemişti.

Kullanıcılar, CIP-31 (Referans Girişleri), CIP-32 (Satır İçi Veriler), CIP-33 (Referans Komut Dosyaları) ve CIP-40 (Teminat Çıkışları) olmak üzere dört iyileştirme bekleyebilirler. IOHK’ya göre, bu CIP’ler ağı geliştirmek için yeni özellikler sağladı.

Bununla birlikte, ADA’nın başarılarına rağmen ekosistemde ‘Hayalet zinciri’ anlatısı gibi bazı sansürler ortaya çıktı. 5 Mayıs Perşembe günü, “ Crypto Banter ” adlı YouTube şovunun sunucusu olan kripto fenomeni Ran Neuner, “ Cardano üzerinde çalışan bir DEX’imiz bile yok” diyerek kripto topluluğunu şok etti.

Cardano’nun kurucu ortağı Charles Hoskinson şu şekilde yanıt verdi:

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir