Cardano 1 Doların Altında Mücadele Ediyor, Sırada Ne Var?

Cardano 1 Doların Altında Mücadele Ediyor, Sırada Ne Var?
0

Son zamanlarda ABD hisse senetlerinin performansıyla yüksek oranda ilişkili olan kripto piyasası, dün küresel piyasaların yeşil açılmasının ardından bazı kayıplarını kurtarmayı başardı. Bu, Cardano’yu önemli direnci 1 dolardan kırmaya itecek mi?

Cardano Teknik Analiz

Günlük Grafik:

cardano
cardano 1 doların altında mücadele ediyor, sırada ne var? 4

Günlük zaman diliminde, Cardano fiyatı tekrar dinamik direncin üzerine çıkamadı (kırmızı olarak işaretlendi) ve ayılar onu %33 oranında aşağı iterek 1 dolarlık kritik seviyenin kaybolmasına neden oldu.

Şu anda, 0,82 dolarlık yatay destek, daha fazla kaybı önledi. Hareket yapısı öyledir ki, daha yüksek zirveler ve daha yüksek düşüşler bir tersine dönme işaretlerini temsil ettiğinden, fiyat bir yükseliş modeli oluşturuyor. Ancak asıl zorluk, direnci 1-1,1 dolar aralığında kırmak ve boğalar bu seviyeyi geri alabilirse, düşüş trendinin sona erdiğini belirlemek daha kolay olacaktır. Aksi takdirde, 0,77 dolarlık destek yeniden test edilebilir.

RSI 30d göstergesi ve MACD düşüş bölgesinde hareket ediyor.

Hareketli ortalamalar:

MA20: 0,95 ABD doları

MA50: 0,97 ABD doları

MA100: 1,01 $

MA200: 1,35 dolar

Borsa Sipariş Defteri Analizi

Alıcı ve satıcı alıcılar ve hacim deltası arasındaki karşılaştırma, satıcıların bu alanda üstün olduğunu göstermektedir.

cardano
cardano 1 doların altında mücadele ediyor, sırada ne var? 5

Mavi bir dikdörtgenle işaretlenmiş bölgelerde, yükseliş trendlerine (geçici bile olsa) alıcıların gücünde bir artış eşlik etti. Şu anda, satıcı alıcıların gücü giderek azalmaktadır. Ancak yine de yeterli olmadığı görülüyor.

Zincir Üzerinde Analiz

Balina işlem sayısı 1 milyonun üzerinde ve 1 milyon USD’den fazla transfer eden işlem sayısını gösteriyor.

cardano
cardano 1 doların altında mücadele ediyor, sırada ne var? 6

Bu metrik, son yıllardaki en düşük seviyesine ulaştı ve balinaların madeni paralarını hareket ettirmeye daha az meyilli olduğunu ve bu da yerel bir dip olduğunu gösteriyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap