Bu Metrikler Bitcoin Rallisindeki Temel Zayıflığı Açıklamaya Yardımcı Olabilir!

Bu Metrikler Bitcoin Rallisindeki Temel Zayıflığı Açıklamaya Yardımcı Olabilir!

Bitcoin ve daha geniş kripto para piyasasındaki kısa ralli, tüm satış baskısı arttıkça durma noktasına geldi. Bitcoin’in (BTC) fiyatı geçen hafta %12’den fazla yükseldi ve şu anda 21.000 dolar civarında işlem görüyor.

Zincir üstü veri sağlayıcı, yardım rallisi sırasında altta yatan zayıflığı açıklayan ayrıntılı bir analiz paylaştı. Glassnode, 10.000 doların altındaki toplam küçük işlem sayısına atıfta bulunarak, bu yardım rallisi sırasında perakende oyuncularının katılımının eksik olduğuna dikkat çekiyor.

Glassnode verilerine göre, BTC fiyatı 24,4 bin dolara yükseldiğinde, perakende yatırımcılar için işlem hacimleri hala düşüyordu. Bu perakende talebi eksikliği, pazardaki temel zayıflığı işaret ediyor.

bitcoin
bu metrikler bitcoin rallisindeki temel zayıflığı açıklamaya yardımcı olabilir! 5

Döviz Girişlerini ve Çıkışlarını Karşılaştırma

Zincir üstü veri sağlayıcı Glassnode, Bitcoin fiyatlarının döngüsel davranışını borsalardaki USD cinsinden giriş ve çıkışlara açıklıyor. Veri sağlayıcı şunları belirtiyor:

Döviz akışları şimdi birkaç yılın en düşük seviyelerine geriledi ve 2020 sonundaki seviyelere geri döndü. Perakende yatırımcı hacimlerine benzer şekilde, bu, varlığa genel olarak spekülatif ilgi eksikliğinin devam ettiğini gösteriyor.

bitcoin
bu metrikler bitcoin rallisindeki temel zayıflığı açıklamaya yardımcı olabilir! 6

Açık olan bir şey var, perakende katılımının olmamasıyla birlikte Bitcoin blok zincirindeki ağ talebi ve faaliyeti ciddi şekilde eksikti. Ayrıca Glassnode, Net Gerçekleşen Kâr/Zarar’a (90DMA) işaret ederek satıcıların son ayı piyasasında henüz tükenmediğini açıklıyor.

2018-2019’un son ayı döngülerine bakıldığında, Net Gerçekleşen Kâr/Zarar (90DMA), herhangi bir fiyat iyileşmesi önermek için nötre dönmelidir.

bitcoin

Son olarak, Glassnode, yatırımcıların satış fiyatlarının alış fiyatlarına oranını açıklayan Kısa vadeli sahiplerin SOPR’sinden (90DMA) bahseder. Buradaki önemli eşik, 1’in geçişi olmaya devam ediyor. Bunun üzerindeki herhangi bir kırılma, karlı harcamalara geri dönüşü gösterecektir. Glassnode’un açıkladığı gibi:

Kasım ATH’sinden gelen kapitülasyonun ardından, kısa vadeli sahipleri (en iyi alıcılar) ağır kayıplar yaşadı ve Kısa Vadeli Sahiplerin SOPR’sinde (90DMA) 1’in altına keskin bir düşüşe neden oldu. Bu aşamayı genellikle düşük bir mahkumiyet dönemi izler; 1’in başabaş değeri, tepe direnci olarak işlev görür.

bitcoin
bu metrikler bitcoin rallisindeki temel zayıflığı açıklamaya yardımcı olabilir! 7

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.