Bu Hafta Sonu Daha Düşük Likidite, Polkadot’un 19$’ı Aşmasına Yardımcı Olacak mı?

Bu Hafta Sonu Daha Düşük Likidite, Polkadot’un 19$’ı Aşmasına Yardımcı Olacak mı?
0

Polkadot, grafiklerde 17.5$’ı aştı ve 19$’a doğru hareket etmeden önce onu desteklemek için çevirdi, ancak kısa vadeli görünümde satın alma baskısı yok gibi görünüyordu. Bitcoin 39 bin doların hemen üzerinde işlem görüyordu ve kripto kralının grafiklerdeki kısa vadeli yönü de çok net değildi. Hafta sonları da düşük likidite zamanlarıdır. Polkadot’un rallisi onu 19 doları geçecek mi yoksa satış baskısının baskın olması muhtemel mi?

Polkadot 1 Saatlik Grafik

polkadot
bu hafta sonu daha düşük likidite, polkadot'un 19$'ı aşmasına yardımcı olacak mı? 3

Geçen hafta, Polkadot 16.17 $ ile 17.57 $ arasında işlem gördü. Bu aralığın orta noktası 16.87 dolardı ve 16.81 dolardaki uzun vadeli destek seviyesiyle bir miktar izdiham yaşadı. Geçtiğimiz birkaç gün içinde DOT, bu destek seviyelerinin birleştiği noktada bir miktar destek buldu.

Aralık zirvelerini aşan ilk kırılma girişiminde, DOT, 17.6$’ı desteklemek için çevrildikten sonra, aralık yükseklerini tutamadı. Bitcoin, 42 bin dolardan 38,8 bin dolara geri çekildi ve DOT da daha düşük seviyeye zorlandı.

İkinci denemesinde, fiyat daha yüksek bir yüksek (yakın vadeli) oluşturmayı başardı ve ayrıca 17.6$’da talep buldu, bu da kısa vadeli piyasa yapısının yükseliş olduğu anlamına geliyordu.

Kuzeyde, 19 dolarlık alan boğaların çabalarına karşı önemli bir direnç oluşturdu. Bu nedenle, bu seviyenin desteğe çevrilmesi durumunda kısa vadeli bir satın alma fırsatı ortaya çıkabilir. Güneyde, DOT’un daha yükseğe tırmanması için 17.6 doların kırılmamış kalması gerekecek. 17,6 doların altında kapanan bir seans, DOT’un 16,2 dolara geri çekildiğini görebilir.

Gerekçe

polkadot
bu hafta sonu daha düşük likidite, polkadot'un 19$'ı aşmasına yardımcı olacak mı? 4

RSI 62.16’da kaldı ve son saatlerde güçlü bir yükseliş momentumu gösterdi. Bununla birlikte, fiyat ve momentum arasında düşüş eğilimi gösterdi. Müthiş Osilatör de fiyat yükseldikçe daha düşük bir zirve oluşturuyor gibi görünüyordu.

Ayrıca, OBV, 17,6 dolarlık yeniden testten sonra satın alma hacminin özellikle yüksek olmadığını gösterdi.

Çözüm

Göstergeler, önümüzdeki birkaç saatin Polkadot için 17,6 $ bölgesine bir geri çekilme görebileceğini gösterdi. 19 dolar güçlü bir direnç oluşturdu ve kar alma seviyesi olarak kullanılabilir. Önümüzdeki birkaç gün içinde 17.6 $’ın altına bir hareket, muhtemelen 16.8 $ ve 16.2 $’ın yeniden ziyaret edildiğini görecektir. 19 doların üzerinde bir hareket ve destek olarak yeniden test edilmesi de yakın vadede bir satın alma fırsatı sunacaktır.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap