Bu Fiyat Aralığı, Polkadot’un (DOT) Kısa Vadeli Yörüngesinin Anahtarı Olabilir!

Bu Fiyat Aralığı, Polkadot’un (DOT) Kısa Vadeli Yörüngesinin Anahtarı Olabilir!
0

Polkadot (DOT) son ​​birkaç ayda istikrarlı bir şekilde düşüş yaşadı. Bu aşamada, altı haftalık trend çizgisi direnci (beyaz, kesikli), son yükseliş canlanma girişimlerini engelledi. Alıcılar, 17 aydan fazla bir süre 6.5 dolarlık desteği savunurken, satıcılar daha düşük seviyeler bulmaya devam etti.

Son toparlanma, alt birimin düşen kama benzeri yapısından çıkmasına yardımcı oldu. Ancak 20 EMA (kırmızı) direnci, Polkadot’un kısa vadeli toparlanmasını bozabilir. 

Polkadot 4 Saatlik Grafik

polkadot
bu fiyat aralığı, polkadot'un (dot) kısa vadeli yörüngesinin anahtarı olabilir! 3

Son düzeltmeler, DOT’u üç günlük (10-13 Haziran) %33’lük düşüşün ardından 13 Haziran’da 17 ayın en düşük seviyesine çekti. O zamandan beri, satın alma çabaları altı haftalık trend çizgisi direnciyle çürütüldü. Bu düşüş, 4 saatlik zaman diliminde kısa vadeli bir düşüş takozu oluşturdu. 

Polkadot’un önceki yükseliş trendi, kamadan yukarıya doğru bir kırılma olasılığını yeniden teyit etti. Ayrıca, çıkış günü alım hacimleri normalden nispeten daha yüksekti.

Modelli kırılma ile çakışan 6,5 dolarlık destek seviyesi göz önüne alındığında, DOT önümüzdeki seanslarda bir miktar satın alma baskısı bulabilir. Böyle bir durumda, tüccarlar/yatırımcılar, karlı girişleri zamanlamak için 20 EMA’nın ve Kontrol Noktasının (POC, kırmızı) üzerinde bir kapanış araması gerekir. Bu durumda, alıcılar 8 dolarlık direnci yeniden test etmeyi hedefleyecekler.

Bununla birlikte, 7-7,3 dolar aralığındaki zincirleri kıramama, grafiklerdeki durgun davranışı devam ettirebilir.

Gerekçe

polkadot
bu fiyat aralığı, polkadot'un (dot) kısa vadeli yörüngesinin anahtarı olabilir! 4

RSI’nin 35 puandan büyümesi, 44 puanlık direnci yeniden test etmesine yardımcı oldu. Güçlü toparlanma şansını yeniden açmak için endeksin bu seviyenin üzerinde bir kapanış bulması gerekiyor. Ayrıca, fiyat ile yükseliş eğilimi, düşüş eğilimi gösteren CMF’de hafif bir yükselişe neden oldu.

MACD hatları, son 24 saat içinde satış gücünde kolaylık öngördü. Bununla birlikte, bu çizgiler dengeyi geçene kadar, alıcılar daha geniş anlatıyı değiştirmeyi zor bulacaktır.

Çözüm

Mevcut piyasa yapısı göz önüne alındığında, altcoin muhtemelen güçlü bir boğa koşusu yapmak için zorluklarla karşılaşacaktır. Ancak göstergeler, dört saatlik zaman diliminde satış gücünde kolaylık önerdi. Alım avantajını teyit etmek için 7.7$ aralığının üzerinde bir kapanış gerekiyor.

Son olarak, kârlı bir hamle yapmak için teknik faktörleri tamamlamak için genel bir piyasa duyarlılığı analizi hayati hale gelir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap