Bu Ethereum Balinasının Hareketi ETH’i Nasıl Etkileyecek?

Bu Ethereum Balinasının Hareketi ETH’i Nasıl Etkileyecek?

Bir Ethereum ICO katılımcısı, Kraken borsasına büyük bir miktarda ETH yatırımında bulundu. Ayılar satış yapmaya devam ederken, tutucular üzerindeki satış baskısı düşük kalmaya başladı.

Son verilere göre, ETH ICO’ya (ilk madeni para arzı) katılan bir kişi sekiz yıl aradan sonra tekrar göründü ve 19 Temmuz’da Kraken’e 61.216 ETH (116 Milyon Dolar değerinde) yatırdı. Katılımcı, Ethereum Genesis’teki ICO fiyatı yaklaşık 0,31 $ olan 61.216 ETH miktarını almıştı.

ETH Nasıl Etkilenebilir?

ICO katılımcısının yaptığı büyük mevduat, ETH pazarında satış baskısının artmasına neden olabilir. Bu artan satış faaliyeti, arz-talep dinamiklerini etkileyerek ETH’nin kısa vadede aşağı yönlü fiyat hareketlerine yol açabilir.

Balinanın gelecekteki davranışı, ETH’nin fiyat hareketini etkilemede önemli bir rol oynayacaktır. Balina mevduatlarının neden olduğu “FUD” (Korku, Belirsizlik ve Şüphe) ortamına rağmen, perakende yatırımcılar Ethereum’a olan inançlarını göstermeye devam ettiler. Glassnode’a göre, sıfır olmayan ETH adreslerinin sayısı son zamanlarda tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 102.913.926’ya ulaştı. Bu, ETH tutan bireysel yatırımcıların sayısının arttığını gösteriyor ve balina davranışlarına karşı daha savunmasız olma olasılıklarının yükseldiğini işaret ediyor.

kriptoparapiyasa f1ticadx0aat4fj 1536x768 1
bu ethereum balinasının hareketi eth'i nasıl etkileyecek? 4

Ayılar Haklı Çıkacak mı?

Basın zamanında ETH üzerindeki satış baskısının nispeten düşük olduğu belirtiliyor. Bu durum, nispeten düşük MVRV (Market Value to Realized Value) oranı ile gösteriliyor. Düşük bir MVRV oranı, basın zamanında sadece birkaç Ethereum adresinin kârda olduğunu ve bu adreslerin çoğunun varlıklarını satmak için daha düşük bir teşvike sahip olduğunu gösteriyor.

Ayrıca, Ethereum’un yüksek Uzun/Kısa farkı, uzun vadeli sahiplerin sayısının kısa vadeli sahiplere göre daha fazla olduğunu ima ediyor. Bu uzun vadeli adreslerin Ethereum’larını satma olasılığının daha düşük olduğunu gösteriyor. Yani, uzun vadeli yatırımcılar, kısa vadeli yatırımcılardan daha az satış baskısı oluşturuyorlar, muhtemelen varlıklarını daha uzun süre tutma niyetinde oldukları için. Bu durum, Ethereum’un fiyatında kısa vadede büyük düşüşlerin olasılığını azaltabilir.

kriptoparapiyasa ethereum eth 12.08.11 19 jul 2023 1536x520 1
bu ethereum balinasının hareketi eth'i nasıl etkileyecek? 5

CoinGlass’a göre, son birkaç gün içinde ETH’ye karşı alınan kısa pozisyonların oranı %48’den %52,31’e yükseldi. Bu artışın arkasında, son zamanlardaki balina davranışlarından kaynaklanabilecek faktörlerin etkisi olabilir.

kriptoparapiyasa screenshot 2023 07 19 at 12.13.10 pm 1536x366 1
bu ethereum balinasının hareketi eth'i nasıl etkileyecek? 6

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.