Bu, Chainlink İçin Trendin Tersine Dönmesinin Başlangıcı Olabilir Mi?

Bu, Chainlink İçin Trendin Tersine Dönmesinin Başlangıcı Olabilir Mi?
0

10 Mayıs’ta ATH’sini vurduğundan beri Chainlink (LINK) ayıları, son dokuz ayda 15 aylık trend çizgisi desteğini (Şimdi direnç, sarı) test ederken daha düşük zirveleri işaretlemek için bir noktaya değindi. En son düşüş, günlük grafiğinde düşüş bayrağını işaretlerken Chainlink ‘i yukarıdaki desteğin altına itti.

17.8 doların altında inandırıcı bir kapanış, olası bir kırılma olasılığını artıracaktır. 9 Şubat mum çubuğu yeşil olarak kapanırsa, üst trend çizgisinin yeniden test edilmesini 20$ seviyesine yaklaştırabilecek klasik bir yükseliş Pinbar’ı temsil eder.

chainlink
bu, chainlink i̇çin trendin tersine dönmesinin başlangıcı olabilir mi? 3

En son satış (11 Ocak’tan itibaren), alt’ın değerinin yarısından fazlasını kaybetmesine ve 24 Ocak’ta altı ayın en düşük seviyesine düşmesine neden oldu. 15.11$ seviyesindeki destek tarihsel olarak (bir yıldan fazla bir süredir) güçlü bir alım bölgesi işlevi gördüğünden, LINK günlük grafiğinde yukarı kanal oluşturmak için tersine döndü.

Ayı bayrağı 15 aylık desteğin (şimdi direnç) altına düşerken, mevcut fiyat hala 20 SMA (kırmızı) ve 50 SMA’dan fazla gerilmedi. Böylece önümüzdeki günlerde yüksek volatilite şansını artırıyor. Ayrıca fiyat, destekten ayrıldıktan sonra ilk yeniden testini gördü. Ancak yine de bunun yanlış bir arıza olmadığını doğrulamak için daha düşük zirveleri ve dipleri işaretlemesi gerekiyordu.

Bu nedenle, 17.8 doların altına düşüş inkar edilemez bir şekilde LINK’in düşüş eğilimlerini yeniden doğrulamak için çok önemli bir birleşme olacaktır. 9 Şubat mum çubuğunu yakından izlemek, üst trend çizgisinin olası bir yeniden testini belirlemek için hayati önem taşır. Geçen haftaki sürekli yükseliş baskısı göz önüne alındığında, yanlış bir kırılma olasılığı göz ardı edilemez.

Gerekçe

chainlink
bu, chainlink i̇çin trendin tersine dönmesinin başlangıcı olabilir mi? 4

RSI aşırı satım bölgesinden bir canlanma gördü, ancak yarı çizgide dirençle karşılaşırken yükseliş yönü talep etmek için mücadele etti. Dengenin üzerindeki herhangi bir kapanış, muhtemelen 20 $ işaretinin yeniden test edilmesiyle sonuçlanacaktır.

DMI hatları sonunda bir yükseliş geçişi görürken, ADX dik bir düşüş trendindeydi. Bu nedenle, 15 aylık direnci (sarı) sağlam tutma şansı hala parlaktı.

Çözüm

Önümüzdeki birkaç gün, trendin tersine döndüğünü doğrulamak için hayati önem taşıyor. Chainlink, 20 SMA’sını test etmeden önce büyük olasılıkla kanalın üst trend çizgisini test edecektir. Kanalın dışındaki herhangi bir kapanış, yaklaşan trendin sağlam bir göstergesi olacaktır.

Buna rağmen, kârlı bir hamle yapmak için teknik faktörleri tamamlamak için genel bir piyasa duyarlılığı analizi hayati önem taşır.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap