Bu Çapraz En Son Olduğunda, Bitcoin Hemen %15 Düştü!

Bu Çapraz En Son Olduğunda, Bitcoin Hemen %15 Düştü!
0

Kripto piyasalarındaki pozitif momentum, şu anda iki önemli hareketli ortalama çizgisinin kesişmesiyle gölgeleniyor.

MA-50, MA-200 çizgisinin altından geçtiğinde bir ölüm haçı meydana gelir. Bu sefer, çapraz MA-100 geçişi arasında, MA-200 çizgisinin altındaydı.

Bu çaprazın gerçekleştiği tarihi olayları gözden geçiren piyasa, geçen sefer olumsuz tepki vererek, önceki ölüm haçı olayının ardından Haziran – Temmuz 2021’de %15’lik bir düzeltmeye neden oldu.

Teknik Analiz

Uzun Vadeli – Günlük

Bitcoin son birkaç gündür yukarı doğru hareket ediyor. Olumlu sinyal noktası, BTC fiyatının halihazırda azalan ana trend çizgisinin üzerine çıkması ve kısa bir süre sonra 50 günlük MA direnç çizgisini denemesidir.

Ancak burada vurgulanması gereken olumsuz nokta, 100 günlük MA’nın 200 günlük MA’nın altına düşmesidir. Bu çaprazlama en son 2021 ortalarındaki ağır düzeltmenin son aşamasında gerçekleşti. Fiyat o zamanlar %15’ten fazla düştü – 30 bin doların altına düştü ve Kasım ayındaki 69 bin dolarlık Bitcoin ATH’de sona eren önemli bir ralliden önceki son düşüş ayağını tamamladı.

bitcoin

Kısa Dönem – 4 Saat

4 saatlik zaman diliminde, fiyatın şu anda 45 bin dolarlık direnç alanında reddedildiği açık. Ayrıca, RSI göstergesi, 4 saatlik zaman diliminde bitcoin’in “fazla satın alındığını” ve bir düzeltmenin yakın olabileceğini gösteriyor.

Teknik açıdan, fiyatın 39 bin dolar aralığında bir düzeltme yaşaması ve ana düşüş trend çizgisini kırdıktan sonra ilk büyük geri çekilmeyi tamamlaması için yüksek bir şans var.

Bununla birlikte, özellikle günlük MA100/200 cross ile 33 bin dolar aralığında (Ocak ayının en düşük seviyeleri) daha derin bir düzeltme mümkün olduğundan, fiyat hareketini gözlemlemek gerekir.

bitcoin

Onchain Analizi

NVT Oranı (İşlemlere Ağ Değeri) , piyasa değeri ile transfer hacmi arasındaki ilişkiyi gösterir. Hisse senedi piyasalarında kullanılan PE (Fiyat / Kazanç) oranına benzer.

NVT, Bitcoin’in blok zinciri ağının aşırı değerli olup olmadığını belirleyen bir ölçümdür.

Tarihsel olarak, fiyat 90 günlük ve 28 günlük MA NVT fiyatının altına düştüğünde, Bitcoin biriktirmek için DCA stratejisini izlemek için mükemmel bir fırsattı.

Şu anda fiyat, ağın değerinin düşük olduğunu ve DCA birikimini başlatmak için ideal bir zaman olarak kabul edildiğini gösteren her iki NVT fiyatının da altında. Ayrıca, bir günlük tüccar, fiyat NVT fiyatlarının üzerine çıktığında karı gerçekleştirmeye başlayabilir.

bitcoin
bu çapraz en son olduğunda, bitcoin hemen %15 düştü! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap