Bu, Bitcoin’in Yükseliş Trendini Sürdürmek İçin En Büyük Zorluğu!

Bu, Bitcoin’in Yükseliş Trendini Sürdürmek İçin En Büyük Zorluğu!
0

Bitcoin’in RSI’si, uzun vadeli önemli bir trend çizgisinden üç kez reddedildi. RSI belirtilen trend çizgisine ulaştığında fiyat keskin bir şekilde düştü ve reddedildi. Fiyat açısından olumlu gelişme beklentileri sağlamak için trend çizgisinin kırılması gerekiyor.

Teknik Analiz

Günlük Grafik

37 bin dolarlık eşik, Bitcoin için önemli bir destek seviyesi haline geldi ve ayılar için önemli bir engel görevi gördü. Bu seviye tutunamazsa, fiyat muhtemelen 34 bin dolarlık desteğe düşecek. Öte yandan, Bitcoin yükseliş eğilimini sürdürecekse, boğaların yakında 100 günlük hareketli ortalamayı aşması ve piyasa güvenini yeniden kazanması gerekiyor.

bitcoin
bu, bitcoin'in yükseliş trendini sürdürmek i̇çin en büyük zorluğu! 4

4 Saatlik Grafik

Bitcoin, azalan orta vadeli kanalının alt trend çizgisine ulaştı ve hem trend çizgisi hem de 37 bin dolarlık önemli destek seviyesi tarafından tutuldu. Öte yandan, kripto para birimi şimdi kısa vadeli bir düşüş trend çizgisinin (Sarı çizgi) altında konsolide oluyor ve bunun üzerine çıkmayı hedefliyor. Eğilim çizgisi kırılırsa 42 bin dolarlık direnç seviyesi kısa süre içinde kırılacak.

Ayrıca, RSI ile fiyat arasındaki bir yükseliş farklılığı, bir geri dönüşü ve ileride olası bir yükseliş ayağını işaret ederek belirtilen trend çizgisinden bir atılım olasılığını artırıyor.

bitcoin
bu, bitcoin'in yükseliş trendini sürdürmek i̇çin en büyük zorluğu! 5

Bitcoin Açık Faiz

Bitcoin’in fiyatı geçen ay düştü ve %20’den fazla düştü. Bu tür hareketler, genellikle açık faizde büyük düşüşlerle tanımlanan önemli vadeli işlem piyasalarının boşaltılmasına yol açar. Bununla birlikte, mevcut düşüş eğilimi sırasında açık pozisyon önemli ölçüde azalmadı ve Bitcoin’in aynı fiyatlarla işlem gördüğü Mart 2022’den çok daha yüksek.

Ek olarak, fiyatın 37 bin$ bölgesinde birden fazla düşük seviye oluşturduğu ve perakende tüccarların bu seviyeyi sağlam bir destek olarak değerlendireceği açık. Bu nedenle, zarar durdurma ve tasfiye fiyatlarının 37K$ seviyesinin altında olduğu bu fiyatlarda birçok uzun pozisyonun açıldığını varsaymak daha güvenlidir.

Fiyat bu alanın altına düşerse, özellikle piyasa değerine kıyasla mevcut yüksek açık faizle birlikte, büyük bir tasfiye kademesi ve hızlı fiyat düşüşü beklenebilir. 37 bin dolar seviyesi, kısa vadede piyasa trendini belirleyebileceği için önümüzdeki birkaç gün içinde izlenmesi gereken çok önemli bir alandır.

bitcoin
bu, bitcoin'in yükseliş trendini sürdürmek i̇çin en büyük zorluğu! 6

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap