BTC Teknik Analizi: Bunlar Bitcoin’in 50 bin Dolara Giden Yoldaki Yukarı Yönlü İki Hedefi!

BTC Teknik Analizi: Bunlar Bitcoin’in 50 bin Dolara Giden Yoldaki Yukarı Yönlü İki Hedefi!
0

Bitcoin, en son girişimlerine rağmen 43 bin doların üzerinde devam edemedi. Fiyat 42.000 dolara geri döndü. Bu analizde, 50 bin dolara kadar toparlanma yolunda kripto para biriminin önündeki ana teknik zorluklara daha yakından bakıyoruz.

Teknik Analiz

Uzun Vadeli – Günlük

bitcoin
btc teknik analizi: bunlar bitcoin'in 50 bin dolara giden yoldaki yukarı yönlü i̇ki hedefi! 4

Yakın geçmişte, Bitcoin yerel düzeyde 37 bin dolar civarında başarılı bir şekilde desteklendi ve bir yükseliş rallisi başlattı. Bununla birlikte, 100 günlük hareketli ortalama, fiyatın daha yüksek seviyeleri keşfetmesinin önündeki ana engel oldu. BTC şu anda hareketli ortalamaya başka bir saldırı girişiminde bulunuyor ve başarılı olursa, bir sonraki zorluk 46 bin dolarlık arz bölgesi olacak.

Bitcoin’in daha yüksek zaman dilimlerinde 50.000 $ – 60.000 $ kanalına giden yolunda iki ana direnç seviyesi vardır; İlki, büyük bir direnç bölgesi olan 46 bin dolarlık arz bölgesidir ve daha düşük zaman çerçevesi davranışına dayanarak, göz kulak olmaya değer. 200 günlük hareketli ortalama ikinci sırada. Bitcoin hareketli ortalamanın üzerine çıkarsa trendin tersine çevrilmesi onaylanacak ve sonrasında yeni bir yükseliş rallisi bekleniyor.

Kısa Vadeli – 4 Saatlik Grafik

bitcoin
btc teknik analizi: bunlar bitcoin'in 50 bin dolara giden yoldaki yukarı yönlü i̇ki hedefi! 5

Yukarıdaki grafikte görüldüğü gibi, 37 bin dolarda destek bulduktan sonra fiyat, sağlıklı bir yükseliş rallisinin açık bir işareti olan daha yüksek ve daha yüksek dipler oluşturuyor. Bununla birlikte, 46 bin dolarlık arz bölgesinin üzerinde geçerli bir kırılma, geri dönüşün nihai teyidi olacaktır. Önümüzdeki günler için iki olası senaryo var:

1)Bitcoin, 46 bin dolarlık arz bölgesinin üzerinde daha yüksek zirveler ve daha yüksek dipler yaratmaya ve kırılmaya devam ediyor ve kırılmayı doğrulamak için referans bölgeye bir geri çekilme şeklinde konsolide oluyor.

2) Bitcoin ana arz bölgesinden reddedilir ve düşük talep/destek alanlarına düşerek bir başka vadeli işlem piyasası tasfiyesini tetikler. Daha düşük zaman dilimlerinde, ana destek seviyeleri 34 bin dolar civarındaki aralığın altı ve düşüş devamı düzeltme bayrağının alt trend çizgisi olacak.

Fonlama Oranı Gözden Geçirme

bitcoin
btc teknik analizi: bunlar bitcoin'in 50 bin dolara giden yoldaki yukarı yönlü i̇ki hedefi! 6

Fonlama oranları önemli pozitif değerlere sahipti ve hatta 2021 boğa koşusu boyunca ve 64 bin dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesi gelene kadar 0.1 işaretinin ötesine geçti. Bu yüksek seviyeler, piyasanın aşırı satın alındığını ve boğaların fiyat olarak agresif bir şekilde özlem duyduğunu gösteriyor. artırılmış.

Pazar aşırı ısınmıştı ve uzun süreli bir sıkışma an meselesiydi. Fiyat, yüksek kaldıraçlı uzun pozisyonları tasfiye ederek 64 bin dolardan düşmeye başladı ve bu çağlayan 30 bin dolar seviyesine düşüşle sonuçlandı. Ayılar, boğa piyasasının sona erdiğini tahmin ederek BTC’yi aktif olarak açığa çıkardılar ve bu büyük çıkışı birkaç aylık negatif fonlama oranları izledi.

Fonlama oranları sıfır civarında sallanıyor ve bir başka önemli düşüşün ardından, vadeli işlem piyasasında düşüş eğiliminin hakim olduğunu gösteren önceki birkaç ay boyunca çoğunlukla negatifti.

Ancak bugün, duygu geçen yılki çöküş sırasında olduğu kadar olumsuz görünmüyor. Bu, piyasanın hala yeterince korkmadığını ve daha düşük fiyatların henüz işin dışında olmadığını veya 69 bin dolardan gelen daha az heyecanın bir sonucu olarak 28 bin doların dibinde geçen yıl olduğundan daha az panik olduğunu gösterebilir. Nisan 2021’deki 64$’a kıyasla Kasım ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap