BTC Fiyatı 30 Bin’in Altına Düştüğü için Bitcoin Arzının Neredeyse %47’si Zararda!

BTC Fiyatı 30 Bin’in Altına Düştüğü için Bitcoin Arzının Neredeyse %47’si Zararda!
0

Veriler, Bitcoin arzının neredeyse %47’sinin kayıpta olduğunu gösteriyor, bu birikim için tarihsel olarak iyi bir zaman.

Bitcoin Akıbeti

Bitcoin’in fiyatı, Temmuz 2021’den bu yana ilk kez dün (Binance’de) 30 bin doların altına düştü. 29.730 doların en düşük seviyesine ulaştı.

  • Popüler analitik kaynağından elde edilen veriler, BTC arzının %46,8’inin kayıp olduğunu ortaya koyuyor. Bu, yatırımcıların daha yüksek bir fiyata satın aldığı anlamına gelir.
bitcoin
btc fiyatı 30 bin'in altına düştüğü için bitcoin arzının neredeyse %47'si zararda! 3
  • Bu, BTC fiyatının Temmuz 2021’den bu yana (Binance’de) ilk kez 30 bin doların altına düşmesiyle oldu.
  • İlginç bir şekilde fiyat, MicroStrategy’nin BTC’si için ortalama satın alma maliyetinin de altına düştü ve bu yazının yazıldığı sırada jeton başına 30.700 dolar seviyesinde bulunuyor.
  • Bitcoin’in en sesli savunucularından biri olan Michael Saylor’un öncülük ettiği şirket, bu fiyattan toplam 129.218 BTC satın aldı.
  • Veriler, bunun geçmişte birkaç kez gerçekleştiğini, en yakın zamanda Mart 2020’de meydana gelen Covid-19 kazasında gerçekleştiğini ve her durumda iyi birikim fırsatlarını temsil ettiğini gösteriyor.
bitcoin
btc fiyatı 30 bin'in altına düştüğü için bitcoin arzının neredeyse %47'si zararda! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap