BTC Fiyat Analizi: Bitcoin, Daha Geniş Piyasa Belirsizliği Ortasında 40 bin Doların Altına Düştü, Sırada Ne Var?

BTC Fiyat Analizi: Bitcoin, Daha Geniş Piyasa Belirsizliği Ortasında 40 bin Doların Altına Düştü, Sırada Ne Var?
0

BTC ve altcoinler için kısa zaman dilimindeki nispeten olumlu teknik yapıya ve vadeli işlem piyasasında yükseliş eğilimine ilişkin erken işaretlere rağmen, makro faktörler hala bir belirsizlik kaynağı olarak hareket ediyor.

Teknik Analiz

Uzun Vadeli

BTC’nin fiyatı hala 40 bin doların üzerinde konsolide oluyor. Geçen hafta, 46 bin dolarlık alan tarafından reddedildi ve kırılan 50 günlük hareketli ortalamaya doğru geri çekildi.

50 günlük MA, fiyatı başarıyla destekledi ve bir kez daha ilk önemli statik direnç olan 46 bin dolar seviyesine itti. Aşağıdaki kilit direnç, fiyatı tutabilecek ve kısa vadede bir düzeltmeyi tetikleyebilecek 100 günlük MA olacaktır. 50 günlük MA ve 39 bin – 40 bin dolar arası kritik destekler olmaya devam ediyor ve bir fiyat düzeltmesi olursa yükseliş dönüm noktaları olabilir.

btc
btc fiyat analizi: bitcoin, daha geniş piyasa belirsizliği ortasında 40 bin doların altına düştü, sırada ne var? 4

Kısa vadeli

4 saatlik zaman diliminde fiyat şu anda modelin alt trend çizgisini üçüncü kez test ediyor. Bu alan tutarsa, 45 bin dolarlık bölgeye doğru bir ralli beklenebilir. Bununla birlikte, model başarısız olursa, en olası senaryo 38 bin dolara veya daha düşük bir düşüş olacaktır. Ek olarak, RSI aşırı satım bölgesine giriyor ve bu da yerel bir dip veya konsolidasyonun yakın olabileceğini gösteriyor.

btc
btc fiyat analizi: bitcoin, daha geniş piyasa belirsizliği ortasında 40 bin doların altına düştü, sırada ne var? 5

Vadeli İşlem Duyarlılık Analizi

btc
btc fiyat analizi: bitcoin, daha geniş piyasa belirsizliği ortasında 40 bin doların altına düştü, sırada ne var? 6

Fonlama oranları, bir süre negatif değerlerden sonra, son birkaç gündür pozitife dönüyor. Bu iyimserlik irrasyonel görünüyor çünkü Rusya ile Ukrayna arasında potansiyel bir savaş kaynıyor ve Fed’in 25 yerine 50 baz puanlık faiz artırımı yapacağına dair söylentiler var.

Ek olarak, mevcut rallide tasfiye edilen birçok ayı da fonlama oranlarının yeşile boyanmasında önemli bir rol oynadı. Bununla birlikte, piyasanın mevcut durumu ile Haziran 2021’i karşılaştırdığımızda, sabırsız boğaları ve aşırı kaldıraçlı spekülatörleri tasfiye etmek için kısa vadede başka bir düşüş olabilir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap