BTC Fiyat Analizi: Bitcoin 24 Bin Doları Kırabilecek mi Yoksa Başka Bir Düşüşle mi Sonuçlanacak?

BTC Fiyat Analizi: Bitcoin 24 Bin Doları Kırabilecek mi Yoksa Başka Bir Düşüşle mi Sonuçlanacak?

Bitcoin, üçüncü kez bu önemli seviyeden reddedildiği için 24 bin doların üzerinde tutunma mücadelesini sürdürüyor. Fiyat, geçen ay 20 bin dolarlık destek seviyesinden toparlandı ve günlük grafikte yükseliş ve düşüşler yaşıyor. Bu, yükseliş yapısının oluşmasına neden oldu. Kripto para birimi nihayet 24 bin dolarlık direnç seviyesi hedefini kırabilecek mi?

Bitcoin Teknik Analiz

Günlük Grafik

Bu yazı itibariyle, Bitcoin henüz 24 bin dolarlık direnç seviyesinin üzerine çıkmadı. 100 günlük hareketli ortalama 24 bin dolar aralığına ulaştı ve daha fazla direnç yaratıyor. Kısa vadeli bir düşüş eğilimi olması durumunda, şu anda 22 bin dolar seviyesinde olan 50 günlük hareketli ortalama ilk destek olacaktır. Fiyat MA’nın altına düşerse, düşüş momentumu muhtemelen geri dönecektir. Bu nedenle, 20 bin dolarlık destek alanının altında bir düşüş eğiliminin devam etmesi muhtemel.

Öte yandan, fiyat nihayet 24 bin dolar seviyesinin ve 100 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıkarsa, 30 bin dolarlık destek bölgesine doğru hızlı bir ralli beklenebilir.

bitcoin
btc fiyat analizi: bitcoin 24 bin doları kırabilecek mi yoksa başka bir düşüşle mi sonuçlanacak? 4

4 Saatlik Grafik

Fiyat, büyük düşüş bayrağının üst sınırına ulaştı ancak bir kez daha reddedildi. Son haftalarda oluşan yüksek düşükler, yükseliş trend çizgisine yol açtı ve kısa vadede destek sağlayabilir. Bununla birlikte, RSI osilatörü, söz konusu yükseliş trend çizgisinin olası bir bozulmasına işaret eden bir düşüş eğilimi sinyali yazdırdı.

Bu durumda, bayrağın alt sınırına doğru bir düşüş ve hatta düşüş eğilimi ve 18 bin doların en düşük seviyesinin altında devam etmesi en olası senaryo olacaktır. Bu, bir kopuştan sonra doğrulanan ve başka bir aşağı yönlü dürtüsel harekete yol açabilecek bir devam formasyonudur.

Bununla birlikte, fiyat önümüzdeki günlerde bayrağın üzerine çıkarsa, düşüş eğilimi senaryosunun tamamen ortadan kaldırılmayacağı, ancak gerçekleşmesinin daha az olası olduğu belirtilmelidir.

bitcoin
btc fiyat analizi: bitcoin 24 bin doları kırabilecek mi yoksa başka bir düşüşle mi sonuçlanacak? 5

Zincir Üstü Analizi

Aşağıdaki grafik, fiyatının yanı sıra Bitcoin’in Uzun Vadeli Sahibi Gerçekleşen Fiyatını göstermektedir. Uzun vadeli sahiplerinin madeni paralarına harcadıkları arzın ağırlıklı ortalama fiyatı ölçer. Zincir üstü destek veya direnç seviyesi olarak teşhis edilir.

Tarihsel olarak, bir ayı piyasasının dibi genellikle piyasa aşırı korkuya maruz kaldığı için oluşur. Tüm piyasa katılımcıları bir kapitülasyon aşamasına girer ve daha zayıf eller büyük kayıplar gerçekleştirme eğilimindedir. Bununla birlikte, balinalar ve uzun vadeli sahipleri genellikle teslim olan son kohortlardır. Bu aşama, düşüş döngüsünün son aşaması için bir vekil olacaktır.

Bitcoin’in fiyatı, varlığında üçüncü kez LTH’nin gerçekleşen fiyatını aştı. Bu, uzun vadeli sahiplerin şimdi toplu bir kayıp içinde olduğu anlamına gelir. Bununla birlikte, kritik seviyenin üzerine geri döndü ve toparlanmaya başladı. Seviye başarılı bir şekilde fiyatı desteklerse bir sonraki boğa piyasası başlatılacaktır.

bitcoin
btc fiyat analizi: bitcoin 24 bin doları kırabilecek mi yoksa başka bir düşüşle mi sonuçlanacak? 6

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında