BTC Fiyat Analizi: 40K $ Kaybettikten Sonra Bitcoin İçin Bir Sonraki Önemli Destek

BTC Fiyat Analizi: 40K $ Kaybettikten Sonra Bitcoin İçin Bir Sonraki Önemli Destek
0

Ana statik ve dinamik destek hatları günlük bir zaman diliminde başarısız olsa da, 39 bin dolarlık destek seviyelerinde başarısız olduktan sonra uzun vadeli sahiplerinin satış baskısı (tüm borsalara girişler) azaldı. 36 bin – 40 bin dolar aralığında bir konsolidasyon aşaması, orta vadeli pencere için en çok beklenen davranıştır.

Teknik Analiz

Uzun Vadeli

Bitcoin fiyatı son birkaç günde iki önemli desteği kaybetti ve toparlanma umutları korkuya dönüştü. Bitcoin şu anda 40 bin dolar işaretinin ve 50 günlük hareketli ortalamanın altında işlem görüyor, son yukarı harekette her iki kilit seviye de kırıldı. İzlenecek aşağıdaki kritik seviye, 36 bin dolarlık alan olacaktır. Yeterli talebe sahip olmak, 40 bin dolarlık dirence ve 50 günlük hareketli ortalamaya doğru bir dönüş beklenebilir.

bitcoin
btc fiyat analizi: 40k $ kaybettikten sonra bitcoin i̇çin bir sonraki önemli destek 4

Kısa vadeli

Fiyat kolaylıkla desteklerin altına düştüğünden, düşüş momentumu 4 saatlik zaman diliminde ezici görünüyor. Bununla birlikte, şu anda kısa vadede düşüşü durdurabilecek önemli bir Fibonacci düzeltme bölgesinde (%50 ile %78,6 arasında) işlem görüyor. Dolayısıyla, önümüzdeki birkaç gün içinde boğaların ve ayıların 36 bin dolar ile 40 bin dolar seviyeleri arasında çarpıştığı bir konsolidasyon aşaması bekleniyor.

bitcoin
btc fiyat analizi: 40k $ kaybettikten sonra bitcoin i̇çin bir sonraki önemli destek 5

Onchain Analizi

bitcoin
btc fiyat analizi: 40k $ kaybettikten sonra bitcoin i̇çin bir sonraki önemli destek 6

Burada, tüm borsalara giriş, grafikte gösterilen çeşitli yaş gruplarına bölünmüştür. İlginç bir şekilde, 6M-12M eski coinlerin girişi her arttığında, piyasa bir sarsıntıya tanık oldu. Bu yapı, uzun/orta vadeli sahiplerin geri kazanımlar yoluyla dağılımı olarak yorumlanabilir.

Öte yandan, kısa vadeli yatırımcılar düşüş dönemlerinde çok fazla panik satışı sergilediler. Kısa vadeli sahiplerin davranışlarını (<3A) araştırırken, borsalara çoğu giriş, “perakendeciler” olarak da bilinen 1D-1M sahiplerinden geliyor. 39 bin doların altına düştükten sonra, uzun vadeli sahiplerinin satış baskısı azalıyor ve çoğunlukla birikime geçiyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap