BTC 30 Bin Doların Altına Düştü, ETH Mart 2021’den Bu Yana En Düşük Fiyatlara Düştü!

BTC 30 Bin Doların Altına Düştü, ETH Mart 2021’den Bu Yana En Düşük Fiyatlara Düştü!
0

ABD, rekor kıran en son TÜFE verilerini açıkladıktan sonra, BTC 30.000 doların altına düştü ve iki haftanın en düşük seviyesini kaydetti. ETH Mart 2021’den bu yana en düşük fiyat seviyesine düşerken altcoinler daha da kötü bir durumda.

Bitcoin Tekrar Düşüyor

Geçtiğimiz hafta, birkaç kez 32.000 $ ‘a meydan okuduğu için birincil kripto para birimi için biraz daha olumlu görünüyordu. Denemelerden biri sırasında BTC bu seviyenin üzerine çıktı ve 32.400 $ ile birkaç haftanın en yüksek seviyesini işaret etti.

Ancak, ayılar her fırsatta hızlandılar ve herhangi bir artışa izin vermediler. Sonunda, varlığın son iki günü harcadığı BTC’yi 30.000 dolara düşürdüler.

Bu noktada, enflasyon açısından 40 yıllık yeni bir rekora işaret eden ABD TÜFE rakamları çıktı, yıllık %8,6 artış. Önceki örneklerde olduğu gibi, haberler kripto piyasalarında oynaklığın artmasına neden oldu ve BTC saatler içinde 1.000 dolardan fazla düştü.

29.000 doların altına düşmek, Mayıs sonundan bu yana yeni bir en düşük seviye anlamına geliyordu. Şu an itibariyle, BTC bu çizginin hemen üzerinde duruyor. Piyasa değeri 560 milyar dolara düştü, ancak altlar üzerindeki hakimiyeti %46.7’ye kadar çıktı.

btc
btc 30 bin doların altına düştü, eth mart 2021'den bu yana en düşük fiyatlara düştü! 3

Önemli 24 saatlik Bitcoin Haberleri

Türbülansa ve piyasadaki geri çekilmelere rağmen VanEck’in CEO’su BTC için gelecekte 250.000 dolarlık bir fiyat etiketi öngördü. Ancak bunun onlarca yıl alabileceğine inanıyor.

Max Keizer, Bitcoin tek gerçek emtia olduğu için Sen Lummis kripto faturasının neden işe yaramayacağına dair görüşlerini açıkladı.

Jack Dorsey, Web 3’ü küçümsedi ve Bitcoin blok zinciri üzerine inşa edilecek yeni bir Web 5 platformunun ana hatlarını verdi.

ETH Yıllık Düşük Görüyor

Şu anda biraz yeşil olan LEO dışında, altcoinlerin geri kalanı da son 24 saatten zevk almadı.

Ethereum, günlük %7 düşüşle en önemli kaybedenler arasında yer alıyor. Sonuç olarak, ETH 1.700 doların altına düştü ve Mart 2021’den bu yana en düşük fiyat pozisyonunu yaklaşık 1.650 dolarda (Bitstamp’ta) gördü.

Solana, Avalanche ve MATIC’in tümü, alt kapaklı alternatiflerden benzer yüzdeler kaybetti. Ripple, Cardano, Dogecoin, Polkadot, TRON ve Shiba Inu da kırmızı renkte.

Alt ve orta büyüklükteki alt değerler de geri çekilirken, kripto piyasa değerinin günde 60 milyar dolar düşmesi ve şu anda 1,2 trilyon doların altında olması şaşırtıcı değil.

btc
btc 30 bin doların altına düştü, eth mart 2021'den bu yana en düşük fiyatlara düştü! 4

Altcoin Haberleri

20 milyon OP jetonunun arkasındaki saldırgan, bir milyon sattıktan ve iki tane daha Ethereum’un Vitalik Buterin’ine gönderdikten sonra kalan 17 milyonu iade etti.

Mastercard, fiat ile NFT alımlarına izin vermek için Immutable X ve The Sandbox dahil olmak üzere birçok şirketle ortaklık kurdu.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap