BTC 24 Bin $’ın Altına Düşerken Bitcoin, Aylık En Düşük RSI’yı Görüyor!

BTC 24 Bin $’ın Altına Düşerken Bitcoin, Aylık En Düşük RSI’yı Görüyor!
0

BTC’nin fiyatı 24 bin doların altına düştüğü için Bitcoin’in aylık RSI’si şimdiye kadarki en düşük seviyesinde.

Bitcoin

Kripto para piyasaları son birkaç gündür karmakarışık durumda ve Bitcoin fiyatı Aralık 2020’den beri görülmeyen seviyelere düştü. Veriler, aylık bağıl güç endeksinin (RSI) şimdiye kadarki en düşük noktasında olduğunu gösteriyor.

  • Popüler BTC analisti ve Bitcoin Stock-to-Flow (S2F) modelinin yaratıcısı PlanB, mevcut düşüş hissini yineledi ve BTC’nin aylık RSI’sinin şimdiye kadarki en düşük noktasında olduğunu vurguladı.
  • 43.7’de otururken, bu kadar düşük olmaya en son yakın olduğu zaman, BTC’nin 3400 dolardan işlem gördüğü ve aylık RSI’nin 43,9’da işlem gördüğü Ocak 2019’daydı. Ondan önce bir sonraki en düşük nokta, BTC’nin 210 dolardan işlem gördüğü ve aylık RSI’nin 44,6 olduğu Ocak 2015’ti.
bitcoin
btc 24 bin $'ın altına düşerken bitcoin, aylık en düşük rsi'yı görüyor! 3
  • Göreceli Güç Göstergesi (RSI), bir varlıktaki aşırı alım veya aşırı satım koşullarını analiz etmek için son fiyat değişikliklerinin büyüklüğünü ölçen bir momentum göstergesidir.
  • Bitcoin fiyatındaki en son düşüşü takip etmek için düşünülmesi gereken bir diğer faktör, BTC pozisyonlarından kazanç sağlayan adreslerin sayısıdır.
  • Analitik sağlayıcı IntoTheBlock’tan alınan veriler, 24 bin doların biraz altındaki fiyatlarla, BTC’ye sahip adreslerin yalnızca %46,58’inin parada olduğunu ortaya koyuyor.
bitcoin
kaynak: intotheblock
  • Bununla birlikte, toplam kripto para piyasasının kapitalizasyonu bugün erken saatlerde 1 trilyon doların altına düştü.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap