BTC 18 Ayın En Düşük Seviyesine Düştüğünden Bitcoin Hakimiyeti Haftada %5 Düştü!

BTC 18 Ayın En Düşük Seviyesine Düştüğünden Bitcoin Hakimiyeti Haftada %5 Düştü!
0

Bitcoin’in altcoinler üzerindeki hakimiyeti, varlık bugün 18.000 doların altına düştüğü için bir haftadan kısa bir süre içinde neredeyse %5 azaldı.

Ayılar, bitcoin’i 18 ayın en düşük seviyesi olan 17.500 $’a iterken piyasayı tamamlamaya devam ediyor. Altcoinler de umutsuzluk içinde, ETH 1.000 doların altında ve BNB 200 doların altında.

Bitcoin’in Hakimiyeti Sert Düşüyor

Geçen hafta sonu, Pazartesi gününe kadar 29.000 dolardan 23.000 dolara düşen bitcoin için büyük bir fiyat düzeltmesi başlattı. Takip eden birkaç gün, BTC değer kaybetmeye devam ettiğinden ve birkaç kez 20.000 dolara düştüğünden boğalar için çok az neşe getirdi.

Boğalar ilk başta bu seviyeyi savunsa da, pes etmesi neredeyse kaçınılmaz görünüyordu. Ve gerçekten de Cumartesi sabahı, birincil kripto para birimi bu gıpta edilen çizginin altına ve 2017 ATH’nin altına düştüğünde yaptı.

BTC’nin 18 ayın en düşük seviyesi olan 17.500 $’a düşmesiyle son 24 saat içinde düşüşler devam etti ve günlük ölçekte 600 milyon $’ın üzerinde tasfiyeye neden oldu.

19.500 dolara doğru kısa bir pompalamanın ardından, kripto para birimi bir kez daha geri çekildi ve şu anda yaklaşık 1.000 dolar daha düşük. Piyasa değeri bir darbe daha aldı ve şimdi 350 milyar dolara düştü.

Altcoinler üzerindeki hakimiyeti bile geçen hafta çok azaldı ve şimdi %43’ün altına düştü. Sadece referans olarak, Pazartesi günü %47.5 idi.

bitcoin
btc 18 ayın en düşük seviyesine düştüğünden bitcoin hakimiyeti haftada %5 düştü! 3

ETH Bin Doların Altında, BNB 200 Doların Altında Sıkıştı

Tüm alternatif paralar arasında Ethereum, son birkaç gün içinde BTC’nin fiyat yörüngesini en çok takip ediyor gibi görünüyor. İkinci en büyük kripto, bir haftadan biraz fazla bir süre içinde değerinin yarısından fazlasını kaybetti ve şu an itibariyle 1.000 doların altına düştü. Hatta bugün erken saatlerde 900 dolara düştü.

BNB ayrıca günlük %3,5’lik bir düşüşün ardından yuvarlak rakamlı bir seviye olan 200$’ın altında. ADA kırmızı renkte ve %3’lük bir düşüş onu 0,45 dolara itti.

Buna karşılık, daha büyük birkaç alt grup, küçük iyileşmelerin erken belirtilerini göstermiştir. Bunlar, 24 saatlik ölçekte yeşil renkte olan Solana, Polkadot, Dogecoin ve Litecoin’dir.

Ancak diğer düşük ve orta büyüklükteki altcoinlerin çoğu kırmızı renkteyken, tüm kripto para birimlerinin kümülatif piyasa değeri 820 milyar dolara düştü. Bu, metriğin iki günde 80 milyar dolar azaldığı anlamına geliyor.

bitcoin
btc 18 ayın en düşük seviyesine düştüğünden bitcoin hakimiyeti haftada %5 düştü! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap