Madenciler, Yükseliş Sırasında Borsada 1.750 Bitcoin Kaydırdı; Düşüş Kapıda mı?

Madenciler, Yükseliş Sırasında Borsada 1.750 Bitcoin Kaydırdı; Düşüş Kapıda mı?

Bitcoin Haberleri: Perşembe günü, küresel dijital varlıklar yeşil endekslerle yükselişe geçti ve toplam piyasa değeri yaklaşık %2 artarak 1,14 trilyon dolara ulaştı. Dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC), geçtiğimiz günlerde neredeyse %3’lük bir artış kaydetti. Bununla birlikte, veriler, madencilerin varlıklarının bir kısmını kripto para borsalarında mükemmel bir zamanlama ile değişim için seçtiklerini gösteriyor.

Bitcoin Satış Baskısı Altında mı?

Raporlara göre, madencinin cüzdanından 1.750 BTC çekildi ve bu durum rezervlerde bir düşüşe yol açtı. Bildirildiğine göre, bu 48 milyon dolarlık BTC miktarı dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance’e yatırıldı. Bu hareket, madencilerden gelen satış baskısının olabileceğini göstermektedir.

Ayrıca, LookOnChain, 21 Nisan 2023 tarihinde aynı cüzdan adresinin 5.791 BTC (yaklaşık 163 milyon dolar değerinde) yatırdığını belirtmiştir. Daha sonra BTC fiyatının 5 saat içinde yaklaşık %3 düştüğünü eklemiştir.

bitcoin
madenciler, yükseliş sırasında borsada 1.750 bitcoin kaydırdı; düşüş kapıda mı? 2


Raporlara göre, madenci cüzdanı 1 Aralık 2022’de 10.000 Bitcoin (yaklaşık 171 milyon dolar değerinde) satın aldı. O dönemde BTC’nin ortalama fiyatı 17.101 dolar civarındaydı. Şu anda cüzdan yaklaşık 2.459 BTC’yi elinde tutmakta ve yaklaşık 107 milyon dolar kar etmektedir.

Bitcoin, 26.600 dolar seviyesine düştükten sonra Perşembe günü kritik 27.000 dolar fiyat seviyesini tekrar kazandı. Basın zamanında BTC, ortalama 27.317 dolar fiyatla işlem görüyor. Ayrıca, 24 saatlik işlem hacmi %10 artarak 14,1 milyar dolara ulaşmış durumda.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.