Bloomberg’e Göre Bitcoin 35.000 Dolara Doğru Yükselecek!

Bloomberg’e Göre Bitcoin 35.000 Dolara Doğru Yükselecek!

Son MLIV Pulse anketine göre, profesyonel ve bireysel yatırımcılar, ABD borç tavanı temerrüt riskinin ortaya çıkması durumunda ABD doları, Japon Yeni ve İsviçre Frangı yerine Bitcoin’e yatırım yapmayı tercih ediyorlar. Yatırımcılar Bitcoin’e daha fazla fon sağladıkça, Bitcoin’in (BTC) fiyatının 35.000 doların üzerine çıkması bekleniyor.

Ayrıca, ABD’nin küresel finansal sistem için potansiyel bir felaket olabilecek bir borç tavanı kriziyle karşı karşıya olduğu göz önüne alındığında, BTC, altın ve diğer güvenli limanlar arasında popüler bir seçenek olarak kabul edilmektedir.

Bitcoin, Yatırımcılar İçin En Çok Tercih Edilen Varlık Oluyor

Bloomberg MLIV Nabız anketine göre, 8-12 Mayıs tarihleri ​​arasında yatırımcılar, ABD borç tavanı krizinin ortasında geleneksel güvenli para birimleri olan ABD doları, Japon yeni ve İsviçre frangı yerine altın, hazine tahvilleri ve Bitcoin gibi varlıklara yatırım yapmayı tercih edecekler.

BTC’nin güvenli liman olarak popülaritesi artıyor ve bu durum profesyonel yatırımcıların %7,8’i ve bireysel yatırımcıların %11,3’ü tarafından Bitcoin’e yatırım yapmayı tercih ettiklerini gösteriyor. Bununla birlikte, profesyonel yatırımcıların %51,7’si ve bireysel yatırımcıların %45,7’si altın almayı tercih ederken, profesyonel yatırımcıların %14’ü ve bireysel yatırımcıların %15,1’i devlet tahvillerine yatırım yapacaklarını ifade etmişlerdir.

bitcoin
bloomberg'e göre bitcoin 35.000 dolara doğru yükselecek! 2

Uzmanlar, ABD’nin borç temerrüde düşme riskinin 2011’deki durumdan daha yüksek olduğuna ve bu durumun ABD dolarının birincil küresel rezerv para birimi statüsüne potansiyel zarar verebileceğine inanmaktadır. Başkan Joe Biden, “Dünya genelinde herkes endişeli” şeklinde bir ifade kullanmıştır. JPMorgan Chase & Co. CEO’su Jamie Dimon ise durumu “potansiyel olarak felaket” olarak nitelendirmiştir. Uluslararası Para Fonu’nun sert ifadeleri ise “çok ciddi etkiler” yaratmıştır.

Bitcoin Fiyatı 35 Bin Doları Vuracak

Son birkaç günde düşüş yaşayan BTC fiyatı, son 24 saat içinde %2 artış göstererek mevcut fiyatıyla 27.368 dolar seviyesinde işlem görüyor. Bu süre zarfında 24 saatlik en düşük değer 26.762 dolar iken en yüksek değer ise 27.365 dolar olarak kaydedildi. Yatırımcılar, ABD Merkez Bankası’nın enflasyon düşerse faiz oranlarını indireceği beklentisiyle birlikte, BTC’nin kısa vadede 35.000 dolar seviyesine ulaşmasını bekliyorlar.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.