Bloomberg Uzmanından: Bitcoin Fiyatındaki Dalgalanma, Piyasanın Rüzgarını Müjdeliyor!

Bloomberg Uzmanından: Bitcoin Fiyatındaki Dalgalanma, Piyasanın Rüzgarını Müjdeliyor!

Bloomberg Intelligence’in önde gelen makro stratejisti Mike McGlone, Bitcoin’in (BTC) son zamanlardaki fiyat hareketlerinin ekonomide olası bir belirsizliğin yaklaşmakta olduğunu gösterdiğine inanıyor.

Mike McGlone, BTC‘nin Nasdaq 100 Hisse Senedi Endeksi karşısında zayıf bir performans sergilediğini ve bu durumun bir ekonomik daralmanın öncüsü olabileceğini belirtiyor.

“Bazı lider varlıkların hareketleri, ekonominin geleceği hakkında ipucu veriyor olabilir mi? BTC, üçüncü çeyrekte Nasdaq 100’ün %2 artışına kıyasla neredeyse %15 oranında değer kaybetti. Bu düşüş, yaklaşan bir borsa krizinin ya da basitçe BTC’nin geri kalmasının bir işareti olabilir. Özellikle son finansal krizden bu yana piyasada ne kadar ilerleme kaydedildiğini düşününce, benim tahminim ekonominin yaklaşan bir kriz yönünde olması.”

blg 1
kaynak: mike mcglone/x

Federal fon vadeli işlem oranlarının, Fed’in yaklaşan faiz artışlarına işaret ettiğini vurgulayan McGlone, Bitcoin’in Japonya’nın Nikkei 225 endeksi karşısındaki performansının da kaygı verici olduğunu belirtiyor.

“BTC ile Nikkei 225 arasındaki paralellik göz ardı edilemez. Son dönemdeki kripto para zayıflığı, diğer piyasalara sıçrayabilecek bir etkinin habercisi olabilir. Ancak, Bitcoin, bu yılın Haziran ayında 33 yılın zirvesine çıkan Nikkei’nin izinden gidebilir de. Benim tahminim, Bitcoin’in mevcut trendleri dikkate alarak daha dikkatli hareket etmesi yönünde.”

blg 3
kaynak: mike mcglone/x

Mike McGlone, Bitcoin’in 31.000 dolarlık seviyeyi yeniden kazanması durumunda piyasanın yükseliş trendine geri dönebileceğini belirtiyor. Ancak “Fed ve diğer önemli merkez bankalarının sıkılaştırıcı politikaları” nedeniyle Bitcoin‘in değer kaybının devam edeceğini düşünüyor.

Son olarak, yazının yazıldığı an itibarıyla BTC, son 24 saatte %0,1 düşerek 25.746 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.