Bloomberg Kripto Uzmanından Bitcoin İçin Yükseliş Alarmı!

Bloomberg Kripto Uzmanından Bitcoin İçin Yükseliş Alarmı!

Bloomberg kripto uzmanı Jamie Coutts, ABD’nin uzun vadeli tahvillerinin düşüşüne rağmen Bitcoin’in (BTC) sürpriz bir yükseliş göstermekte olduğunu belirtiyor.

Coutts, genel ekonomik durgunluğa karşın Bloomberg’in trend analizi modelinin olumlu sinyal yakaladığını ifade ediyor.

Son zamanlarda, 30 yıllık Hazine tahvillerinin getirisi 2007’den beri ilk defa %5’in üstüne çıkmıştı. Bank of America ise ABD uzun vadeli tahvillerinin tarihsel bir düşüş içerisinde olduğunu vurguluyor.

Coutts yine de, Bitcoin’in genel ekonomik koşullara karşı koyarak yeni bir yükseliş trendine girebileceğini ve bunun için sadece belirli bir direnç seviyesini aşmasının gerektiğini belirtiyor.

“İlginç bir durum bu… Bitcoin trend analiz modelimiz, ABD Hazine tahvillerinin dibe vurduğu bir dönemde bile olumlu sonuçlar gösteriyor.

Teknik analize aşina olanlar bilir, mevcut yanlış ticaret aralığında olmadığımız sürece bu modeller genellikle başarılıdır. Yani şu anki sinyal belki de bir gürültüden ibarettir.

Fakat 31.000 dolarlık direnç seviyesi, aşıldığında yükseliş trendini harekete geçirebilecek önemli bir nokta.”

btc 33
kaynak: jamie coutts/x

Jamie Coutts son dönemlerde, ABD dolarının düşüşe geçmesine karşın Bitcoin’in tahvillerle kıyaslandığında daha iyi bir performans sergilediğine dikkat çekti ve ilerleyen dönemlerde yatırımcıların daha fazla sermayeyi tahvillerden Bitcoin’e aktarabileceğini dile getirdi.

“Eğer yatırımcılar değer kaybını engellemek istiyorsa, tahviller uzun vadeli çözüm olmayabilir.

Farklı bir para birimi kullanırsanız sonuçlar değişmez. Ben burada US M2’yi referans alıyorum.”

btc 77
kaynak: jamie coutts/x

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.