Bloomberg Analisti, Bitcoin ETF Onay Tarihi İçin Gerçekçi Beklentileri Açıkladı

Bloomberg Analisti, Bitcoin ETF Onay Tarihi İçin Gerçekçi Beklentileri Açıkladı

Bloomberg analisti James Seyffarth’ın görüşlerine göre, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), spot Bitcoin (BTC) ETF’leriyle ilgili kararını yeniden erteleyecek.

Seyffarth, 17 Kasım’da sona erecek olan Hashdex ve Franklin ile Global X ETF (21 Kasım) başvurularının ertelenmesini öngörüyor. Ancak, spot BTC ETF’lerinin 10 Ocak 2024’ten önce %90 olasılıkla onaylanacağına inanıyor.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Bitcoin spot ETF’leri üzerine verdiği süre bu hafta doluyor. Son başvuru tarihi 17 Kasım olarak belirlenmiş.

bitcoin etf
bloomberg analisti, bitcoin etf onay tarihi i̇çin gerçekçi beklentileri açıkladı 2

SEC, bu tarihe kadar toplamda 12 spot ETF başvurusunu değerlendirmeli. Eğer bu başvurular onaylanmazsa, ihraççıların yapacağı yeni başvurular halkın görüşüne açılacak.

Piyasa analistlerine göre, bu senaryoda SEC, başvuruları Ocak 2024 başına kadar, yani kamu yorum süresi bitene kadar onaylamayabilir.

Bu durumda, önemli bir son tarih 10 Ocak 2024 olacak. Bu tarih, Ark Invest’in spot Bitcoin ETF başvurusu için SEC tarafından belirlenen son son tarih olacak.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.