BlackRock Eski Yöneticilerine Göre: SEC, Bitcoin ETF Onayından Kaçamaz!

BlackRock Eski Yöneticilerine Göre: SEC, Bitcoin ETF Onayından Kaçamaz!

BlackRock’ın önceki liderleri Stephen Schoenfield ve Martin Bednall, SEC’in yaklaşan dönemde birden fazla Bitcoin ETF‘sini kabul etmesinin kaçınılmaz olduğu görüşünde. İlk projeksiyonlara karşın Schoenfield, komisyonun direkt reddetmek yerine geri dönüş istemesinin süreci uzattığını belirtti.

Grayscale’in kazandığı dava, SEC’in Grayscale Bitcoin Trust’ı bir ETF’ye dönüştürme ihtimalinin arttığına işaret ediyor.

Shenfield, piyasadaki büyük oyuncuların tekel oluşturmaması için Ethereum vadeli işlem ETF’leri gibi tüm başvuruların eş zamanlı onay alacağını düşünüyor.

blackrock
blackrock eski yöneticilerine göre: sec, bitcoin etf onayından kaçamaz! 2

Ancak Bednall bu perspektife katılmıyor ve altı ila dokuz büyük yatırım şirketinin, bazıları yüksek performanslı altyapılarla, kripto piyasasına dahil olduğunu belirtiyor.

Shenfield‘ın BlackRock‘ı tercih etmesine karşın, firma ciddi bir rekabetle yüz yüze gelebilir.

Her iki uzmana göre, CoinShares analizinin de desteklediği üzere, spot Bitcoin ETF’lerinin onayıyla sektöre 150 ila 200 milyar dolarlık bir akış gerçekleşecek.

Uzmanlar, 25 Eylül ile 1 Ekim tarihleri arasında kripto fonlarına net bir giriş olduğunu vurgulayarak bu durumun olumlu bir piyasa hareketini işaret ettiğini belirtiyorlar.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.