BitMEX, Müşterilerinin BTC Adreslerini Güncellediğini Açıkladı

BitMEX, Müşterilerinin BTC Adreslerini Güncellediğini Açıkladı

Kripto para platformu BitMEX, Bitcoin (BTC) yatırma adreslerini 1 Kasım 2023 tarihinden itibaren değiştireceğini açıkladı. Bu değişiklik, Seyşeller merkezli bu ticaret platformunun, 30 Ekim’de blogunda duyurduğu, BTC adres formatını “tanıklığa-öde-genel-anahtar-karma” (P2WPKH, bazen yerel SegWit olarak da adlandırılır) formatına dönüştürme kararından kaynaklanıyor. Yeni müşteri adresleri “bc1” öneki ile başlayacak.

BitMEX, bu değişiklik sayesinde kullanıcılarının “daha düşük para çekme ücretleriyle” karşılaşacağını ve “Bitcoin blok alanında daha verimli bir kullanım” sağlayacağını belirtiyor. Ancak şirket, imza şemasının zaten “sıcak para çekme” işlemlerinde kullanıldığını, bu nedenle güncelleme ile cüzdan güvenliğinde büyük bir değişiklik olmayacağını vurguluyor.

bitmex
bitmex, müşterilerinin btc adreslerini güncellediğini açıkladı 2

Bazı durumlarda, para yatırma veya çekme işlemlerinin uzun sürebileceğini ve bu nedenle gecikmelere yol açabileceği belirtiliyor. 1 Ocak 2024’ten itibaren BitMEX, eski adreslere yapılan fon transferlerini anında onaylamayacak, ancak bu adresleri “aralıklı olarak” kullanmaya devam edecek. Kullanıcılardan, diğer servislerde kayıtlı borsa cüzdan adreslerini güncellemeleri ve yeni adresleri beyaz listeye almaları isteniyor.

Borsaların yatırma adreslerini güncellemesi yeni bir durum değil. Buna örnek olarak, Nisan 2023’te Binance’in Ethereum (ETH) ve TRON (TRX) gibi birçok blockchain ağı için eski yatırma adreslerini devre dışı bıraktığı altyapı güncellemesi gösterilebilir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.