BitMEX Kurucusu Arthur Hayes, Bitcoin’in Yeni Boğa Piyasasını Tetikleyecek Faktörü Açıkladı

BitMEX Kurucusu Arthur Hayes, Bitcoin’in Yeni Boğa Piyasasını Tetikleyecek Faktörü Açıkladı

BitMEX’in kurucu ortağı Arthur Hayes, Bitcoin’in (BTC) ve diğer kripto paraların “tam gaz” boğa piyasasına gireceğini belirtiyor. Ancak bu durumun BTC borsa yatırım fonunun (ETF) onayından kaynaklanmadığını vurguluyor.

Hayes’in son blog gönderisinde, ABD Başkanı Joe Biden’ın İsrail’e olan desteğiyle ABD’yi potansiyel bir çatışmaya yönlendirdiği görüşüne yer verdiği gözlemleniyor.

arthur hayes 3
bitmex kurucusu arthur hayes, bitcoin'in yeni boğa piyasasını tetikleyecek faktörü açıkladı 2

Kripto uzmanı, savaşla birlikte yaşanacak enflasyon korkusunun Bitcoin ve altının değerini artıracağını savunuyor.

“Biden’ın konuşmasının ardından, Bitcoin ve altın – özellikle uzun vadeli ABD Hazine tahvillerindeki yoğun satışlarla – değer kazanmaya başlıyor. Bu durum, bir ETF onayı spekülasyonundan ziyade, Bitcoin’in yakın gelecekte yaşanabilecek yoğun enflasyonist bir dünya savaşı ihtimalini dikkate almasıyla ilgilidir.

Ve faizlerin ciddi şekilde arttığı bir dönemde, oyunun son hamlesi, Federal Rezerv’in (Fed) ABD Hazine piyasasının serbest bir piyasa olduğu iddiasını sonlandırması olacak. Bunun yerine, gerçekte ne olduğunu göreceğiz: Fed’in faiz oranlarını politik sebeplerle belirli bir seviyede tuttuğu bir sahne. Bitcoin ve kripto paraların boğa piyasasının hız kazandığının farkına varıldığında, bu trend durdurulamayacak.

Bu durumun tetikleyicisi olacak ve kısa vadeli ABD Hazine bonolarından kripto paralara geçişin zamanı geldi.”

Bu yazının yayınlandığı anda BTC’nin değeri 34.664 dolardı.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.