Bitcoin’in Fiyat Dalgalanmaları Konusunda Endişelenmeli Misiniz?

Bitcoin’in Fiyat Dalgalanmaları Konusunda Endişelenmeli Misiniz?
0

Son birkaç aydır Bitcoin (BTC) ve kripto para piyasasını yakından takip ediyorsanız, muhtemelen biraz buruk hissediyorsunuzdur. BTC eleştirmenlerinden ve kıyamet tacirlerinden biri değilseniz, bu durumda neşeyle parlıyor olabilirsiniz.

Bitcoin (BTC)

Kripto para birimleri çökmeye devam ederken, özellikle kripto yatırımına yeni başlayanlar için panik yapmaktan kaçınmak zordur. Ancak, sakin olmanız ve Bitcoin’e güvenmeniz için birçok neden var.

Yeni başlayanlar için, BTC’nin tarihi performansı büyük artışlar ve keskin fiyat düşüşleriyle dolu. 2017 boğa koşusu ve 2018 çöküşü, kriptonun değişken performansının etkilerinin mükemmel örnekleridir.

Kral coin’in tarihi performansı, kriptonun uzun bir oyun olduğu önermesini de yansıtıyor. Kısa vadeli kazanç arayanları genellikle hayal kırıklığı beklemektedir. 2018 çöküşünden sonra, BTC’nin toparlanması biraz zaman aldı ve sonunda 2020’de 2017’nin en yüksek seviyesinin üzerine çıktı. Tarih kendini tekrar etmek zorundaysa, BTC’nin mevcut tüm zamanların en yüksek seviyesini (ATH) geçmesi bir yıldan fazla sürebilir.

Dip zamanını doğru bir şekilde belirlemek neredeyse imkansızdır. Bununla birlikte, dip yakın olduğunda aranacak işaretler her zaman vardır. Bitcoin dipleri genellikle artan FUD ve ‘BTC öldü’ gibi ifadelerle karakterize edilir. İkincisi zaten ortaya çıkmaya başladı.

BTC’nin fiyatlandırma modeli şu anda mevcut ayı piyasasının dibe doğru yaklaştığını gösteren işaretler veriyor. Ortalama fiyatı 20.281$’dır ve 29 Haziran’da gerçekleşen 22.441 fiyatının altında işlem görmüştür. MVRV oranı da 28 Haziran’da 0.90’a düştü.

bitcoin
bitcoin'in fiyat dalgalanmaları konusunda endişelenmeli misiniz? 3

Bu gözlemlerin Bitcoin fiyatlandırma modelinde hizalanmasını, tarihsel olarak kısa bir süre sonra önemli bir ralli izledi. Büyük BTC alımları genellikle bu seviyelerin yakınında gerçekleşir.

Ve böyle bir örnek, 29 Haziran’da şirketinin portföyüne yaklaşık 10 milyon dolar değerinde 480 Bitcoin eklediğini açıklayan MicroStrategy CEO’su Michael Saylor olabilir.

3iQ CoinShares Bitcoin ETF ve Purpose Bitcoin ETF Holdings’in hala önemli miktarda BTC’yi elinde tuttuğunu da belirtmekte fayda var. Bu, Haziran ayının başlarında büyük miktarda BTC sattıktan sonra, güçlü satış baskısına neden oldu.

bitcoin
bitcoin'in fiyat dalgalanmaları konusunda endişelenmeli misiniz? 4

Satış, iki ETF’nin de önemli miktarda nakit tuttuğu anlamına geliyor. Doğru koşullar, onları büyük bir satın alma yapmaya sevk edebilir ve bu da çok fazla yükseliş baskısı yaratabilir. Daha fazla olumsuzluğu tetikleyebilecek riskleri belirlemek de ihtiyatlı olur. Aynı ETF’ler daha fazla BTC satarak fiyatları düşürebilir. Ancak bu, zararına satacakları anlamına gelir ve bu pek mantıklı olmaz.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap