Analistten Uyarı: Bitcoin’in Bu Seviyenin Altına Geçişi, Altcoinler İçin Büyük Tehlike Olabilir!

Analistten Uyarı: Bitcoin’in Bu Seviyenin Altına Geçişi, Altcoinler İçin Büyük Tehlike Olabilir!

Kripto uzmanı Jason Pizzino, Bitcoin’in (BTC) yaşadığı dalgalanmaların, altcoinler için gerçekleşecek düzeltmenin ne kadar şiddetli olacağını nasıl etkileyeceğini vurguluyor.

“BTC’nin şu an 26.700 dolar seviyesine doğru bir hareket gerçekleştirdiğini görüyoruz. Eğer bu seviyede bir gerileme yaşanırsa, 26.000 doları, hatta belki de 24.900 doları test edebiliriz.

Peki sonrasında ne beklemeliyiz? BTC’nin aylık olarak test edebileceği %50 seviyesi, 23.600 dolar. Ve bu hareketin, altcoinler üzerinde büyük etkileri olacağı kesin. ETH’yi ayrı bir durum olarak ele alacağım; bu kesinlikle karmaşık bir durum.”

btc 98
kaynak: jason pizzino/youtube

Uzmanın belirttiğine göre, altcoinlerde yaşanacak bir gerileme, birçok yatırımcının yatırımlarının bir kısmını BTC’ye yönlendirmesine yol açacak. Bu da Bitcoin’in düşüş eğilimini sınırlayıp destekleyecektir.

“Eğer BTC bu %50’lik dilimi, yani 26.700 doları geçerse, altcoinlerin de zorlandığını görebiliriz. USD cinsinden değer kaybettilerini, fakat Bitcoin cinsinden değerlerini korumaya çalıştıklarını fark edeceksiniz.

25.000 dolara indiğimizde, altcoinlerde daha büyük düşüşler bekleyebiliriz. Çünkü bu seviyeler, piyasa oyuncularının ve belki de algoritmalardaki anahtar seviyelerdir. Fakat bu seviyeler zayıflamaya başladığında, en güvenli hareket; yatırımları BTC veya stabilcoinlere yönlendirmektir. Bu, Bitcoin’in altcoinlere göre daha az değer kaybettiği anlamına gelir.”

Bu yazının yazıldığı anda, Bitcoin 26.790 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.