Bitcoin’in (BTC) Satıcı Yorgunluğu Yükseliş Baskısına Yol Açabilir mi?

Bitcoin’in (BTC) Satıcı Yorgunluğu Yükseliş Baskısına Yol Açabilir mi?

Özellikle son birkaç gündür fiyat hareketini yakından izleyen Bitcoin (BTC) traderları, satış baskısında bir yavaşlama fark etmiş olabilir. Bu, yukarı yönlü hareketin devam edeceğinin bir işareti olabilir mi, yoksa bu, boğaların kontrolü sürdürmesinden önceki bir başka ara mı?

İşte bu hafta sonu ne bekleyeceğiniz konusunda bir fikir sağlamaya yardımcı olabilecek bir analize hızlı bir bakış.

Glassnode kısa süre önce Bitcoin’in satıcı tükenme sabitinin 2018’in en düşük seviyelerini yeniden test ettiğini bildirdi. Gönderiye göre, metrik, oynaklık düşerken gerçekleşmemiş kayıplar arttığında alt aralığını yeniden test ediyor.

Bitcoin Boğaları Avantaj Sağlayacak mı?

Satıcı bitkinliği, Bitcoin’in boğalar lehine vites değiştirmek üzere olabileceğini gösterebilir. Ancak bu sonuç, devam eden zincir içi özelliklerle uyumlu mu? BTC döviz girişleri, Ekim ayının son 3 gününde daha önce düştükten sonra Çarşamba gününden bu yana önemli ölçüde dengelendi.

bitcoin
bitcoin'in (btc) satıcı yorgunluğu yükseliş baskısına yol açabilir mi? 5

BTC borsa çıkışlarının hızı da, özellikle Kasım ayının başından beri bir düşüş gördü. Bu, oynaklık azaldıkça piyasadaki göreli uyku hali durumunu doğrular. Bu gözlem, azalan gelen satış baskısının yanı sıra satın alma baskısının altını çiziyor.

Türev işlemler piyasasında da benzer bir sonuç görüldü. Bitcoin Vadeli İşlemleri kalıcı fonlama oranı, daha küçük hareketlerle daha dar bir aralıkta dalgalanıyor. Bu, türev piyasasında talepte bir düşüşü teyit ediyor gibi görünüyordu.

bitcoin
bitcoin'in (btc) satıcı yorgunluğu yükseliş baskısına yol açabilir mi? 6

Bitcoin (BTC), gözlemlenen bir uyku durumuna rağmen, son 3 gün içinde önemli düzeyde ticaret faaliyetini sürdürmeyi başardı. Bununla birlikte, ticaret faaliyeti bir darbe aldı ve bu, hem gönderen hem de alan adreslerdeki düşüşten açıkça görülüyor.

bitcoin
bitcoin'in (btc) satıcı yorgunluğu yükseliş baskısına yol açabilir mi? 7

Alma adresleri, gönderme adreslerinden daha iyi performans gösterdi ve hafta ortasında net adres girişlerine neden oldu. Bu, yazı yazılırken ayıların neden son 24 saatte boğaların baskın olmasına izin verdiğini açıklayabilir.

Fiyat Aslında Nasıl Gidiyor?

BTC, son birkaç gündeki düşüş eğilimine rağmen 20.000 dolar seviyesinin üzerinde kalmayı başardı.

bitcoin
bitcoin'in (btc) satıcı yorgunluğu yükseliş baskısına yol açabilir mi? 8

BTC Yatırımcıları Neye Hazırlanmalı?

Satıcının tükenme gözlemi doğruysa, sağlıklı boğalar en azından bir süre için fiyat seviyelerini 20.000 doların üzerinde tutabilir. Hafta sonu yaklaşırken kayda değer bir yükseliş baskısı olursa biraz daha yukarı yönlü görebiliriz.

Öte yandan, Bitcoin yatırımcıları başka bir potansiyel düşüş dalgasına da dikkat etmelidir. Bu nedenle yatırımcılar, pozisyonunun belirsiz doğası göz önüne alındığında, fiyatı her iki yönde de etkileyebilecek faktörlere dikkat etmelidir. Bunların hiçbiri olmazsa, o zaman hakim performansı başka bir yengeç pazarının başlangıcı olabilir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.