Bitcoin’in (BTC) Neden Yine 30 Bin Dolar Aralığının Altında Olduğunu Çözme!

Bitcoin’in (BTC) Neden Yine 30 Bin Dolar Aralığının Altında Olduğunu Çözme!
0

Amiral gemisi kripto para birimi yine 30 bin doların altına düştüğü için Bitcoin (BTC) destanı hiç bitmeyecek gibi görünüyor. Kral madeni para, Terra çöküşünden sonra toparlanma belirtilerine tanık oldu, ancak kripto tanrıları madeni paradan o kadar memnun değil gibi görünüyor. Şimdi soru şu: BTC neden tekrar düştü ve yatırımcılar için yakın vadede herhangi bir toparlanma görülüyor mu?

Terra çöküşünden sonra Bitcoin fiyatları tekrar 29 bin dolar civarında. BTC fiyatlarını destek seviyelerine çekmekten sorumlu makro rüzgarları çağrıştıran öneriler var.

Özellikle, S&P 500 ve NASDAQ üst üste yedinci haftasını kayıpla tamamladı. Bu, 2001’deki dotcom balonunun sona ermesinden bu yana en uzun mağlubiyet serisi. Ayrıca Dow, aynı zamanda, 1932 Büyük Buhran’dan bu yana en uzun galibiyet serisi olan sekiz haftalık mağlubiyet serisini de yaşıyor.

Bir Santiment tweet’i ayrıca BTC ile S&P 500 endeksi arasında bir korelasyon olduğunu ve BTC’nin yukarı yönlü hareketinin “hisse senetleri” tarafından nasıl “durdurulduğuna” işaret etti. Başlıca endeksler, durgunluk ve genel olarak yaklaşan enflasyonun uyarı işaretleri ile birlikte serbest düşüşe tanık oluyor.

Öyle olsa bile, kral madeni para, boğaların yalnızca ayılarla mücadeleyi kaybetmek için 30 bin dolarlık işarete adım attığını gördü. Basın zamanında, Korku ve Açgözlülük Endeksi ‘Aşırı Korku’yu gösteren 13’te  duruyordu.

Grafikler Ne Diyor?

Metrikler ayrıca yukarıda belirtilen bilgilerle uyumludur ve Bitcoin ağı üzerinden endişe verici sinyaller gönderir. Yatırımcıların korkusu düşük işlem hacimlerinden de anlaşılıyor.

Glassnode raporlarına göre, işlem hacmi 21 Mayıs’ta dört ayın en düşük seviyesine geriledi. Bu aşırı düşük seviye, işlem hacminin 145.015,1 BTC olduğu Mart 2022’de de görüldü.

bitcoin
bitcoin'in (btc) neden yine 30 bin dolar aralığının altında olduğunu çözme! 3

Bitcoin’in acı durumundaki düşüş eğilimini vurgulayan bir başka ölçüm, NVT sinyalidir. Glassnode’a göre 21 Mayıs’ta Bitcoin için NVT sinyali, 235.2 ile dört yılın en düşük seviyesi olan şaşırtıcı bir seviyede kaldı.

Bu, Bitcoin’in tarihsel olarak bir birikim dönemi sunan yerel bir pazar tabanına yaklaştığını gösteriyor. Ancak, şu anda, varlıkların indirimli fiyatları nedeniyle piyasada temel bir FUD hissiyatı var.

bitcoin
bitcoin'in (btc) neden yine 30 bin dolar aralığının altında olduğunu çözme! 4

Daha Fazlası Var

İlginç bir şekilde, ünlü kripto analisti Plan B, yakın zamanda BTC fiyatlarında bir trendin tersine döndüğünü öne süren bir tweet attı . Plan B’nin fiyat tahminleri, 1.8 milyon Twitter takipçisi göz önüne alındığında kripto topluluğunda analiz için yaygın olarak kullanılmaktadır.

Plan B, ayı piyasası için yakın bir sona varmak için “Gerçekleşen Fiyat/Hareketli Ortalama (RPMA)” ve RSI ölçümlerini kullandı. B Planı ile RPMA’nın Bitcoin için “en iyi” gösterge olduğunu öne süren BTC kurtarma konusunda artan bir güven var. Tüm düşüş sinyallerine rağmen, B Planı hızlı bir canlanma için umutlu görünüyordu.

Göstergeler veya analistler ne derse desin, Bitcoin’in gelecekteki fiyat yörüngesini yalnızca zaman gösterebilir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap