Bitcoin’in Zirvesinden %66 Düşmesine Rağmen Boğa Olması İçin Temel Nedenler Var!

Bitcoin’in Zirvesinden %66 Düşmesine Rağmen Boğa Olması İçin Temel Nedenler Var!

Bitcoin ağında, varlığın en yüksek fiyatından %66 düşmesine rağmen zincir üstü aktivite yeni zirvelere ulaşıyor.

Bu yıl döngünün dip seviyesinden %42’lik bir yükselişle beraber Bitcoin fiyatları konsolidasyonda kalmaya devam ediyor. Ancak, zincir üstü metrikler yeni rekorlar kırmaya devam ediyor.

bitcoin
bitcoin'in zirvesinden %66 düşmesine rağmen boğa olması i̇çin temel nedenler var! 2

Bitcoin, Kasım 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 dolardan %66 daha düşük bir seviyede işlem görüyor. Ancak, analistler piyasa ivmesinin devam etmesi durumunda, Kasım ayı ortasındaki 16.500 dolarlık döngü dibini kaçıran yatırımcıların hala fırsatlar bulabileceğini söylüyorlar.

Ralli, düzenleyici baskı ve makroekonomik endişelerin hüküm sürdüğü bir ortamda gerçekleşti. 1 Mart’ta, Fidelity araştırmacısı Jack Neureuter, yeni rekorlar kıran zincir üstü metriklerin bir listesini derledi.

Araştırmacı, BTC hash oranının önemini vurgularken, ağdaki madencilik gücünün artmasıyla birlikte ağın daha güvenli hale geldiğini belirtti. Ayrıca, Lightning Network’ün kanallara kilitlenen BTC miktarının tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını, geçen yıl hareket etmeyen Bitcoin’lerin sayısının yeni bir zirveye ulaştığını ve birikim adreslerinin de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 800.000’e ulaştığını söyledi.

Son olarak, ortalama blok boyutunun da yeni bir zirveye ulaştığına dikkat çekildi. Araştırmacı, bu durumun blok alanı talebinin artmasıyla bağlantılı olduğunu ve bunun da endüstrinin uzun vadeli gücünü vurgulayabileceğini söyledi. Son olarak, Bitcoin’in geçmişte de benzer fiyat düşüşleri yaşadığı ancak her seferinde yeni ATH’lere toparlandığına dikkat çekildi ve bugünkü zincir içi verilere göre, bu durumun beşinci kez yaşanabileceği belirtildi.

Bitcoin Fiyat Görünümü

Son 24 saatte BTC fiyatları nispeten sabit kalarak, yaklaşık 23.400 dolar civarında konsolidasyonunu sürdürdü. Şubat ayında, varlık dört kez 25.000 dolarlık direnci aşamadı ve şimdiki seviyelere geriledi. Geçen hafta BTC %3,3 oranında değer kaybetti ve herhangi bir alım baskısı olmazsa, 22.000 dolarlık destek seviyesine geri dönebilir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.