Bitcoin’in 6 Haftanın En Yüksek Seviyesine Yükselmesini Sağlayan Sebep Neydi?

Bitcoin’in 6 Haftanın En Yüksek Seviyesine Yükselmesini Sağlayan Sebep Neydi?

Bitcoin, son 24 saat içinde yeni bir yükseliş girişiminde bulundu ve yaklaşık 25.000 $’da çok haftanın en yüksek seviyesine ulaştı. Ripple, günlük ölçekte daha büyük alt’lardan en çok artan olurken, Ethereum Classic, Buterin’in en son konuşmasından sonra haftalık olarak neredeyse %50 arttı.

Bitcoin 25 Bin Dolara Yaklaştı

Geçen hafta, Bitcoin’in saatler içinde 22.000 dolardan 21.000 doların altına düştüğünü gösteren birkaç düşüş işaretiyle başladı. ABD Merkez Bankası’nın faiz oranlarını 75 baz puan daha artıracağını söylediği hafta ortasında daha fazla hareketlilik bekleniyordu.

Ancak önceki örneklerden farklı olarak, bu sefer kripto para birimi hızla değer kazanmaya başladı ve 23.000 doların üzerine çıktı. Başkan Joe Biden, art arda iki olumsuz çeyreğe rağmen ABD’nin resesyona girmediğini söylediğinde daha da yükseliş fiyat hareketleri geldi.

Doğru ya da yanlış güvence, BTC’yi kuzeye itti ve varlık Cuma günü 24.500 dolara yükseldi. Hafta sonu, bugün erken saatlerde Bitcoin’i 24.500 doların biraz üzerine çıkaran ve varlığın 13 Haziran’dan bu yana gördüğü en yüksek seviye olan ani bir yükselişten önce 1.000 dolarlık bir geri çekilme ve daha sakin fiyat hareketleri ile başladı.

Şu an itibariyle, Bitcoin 1.000 $ daha düşük işlem görüyor, ancak piyasa değeri hala 450 milyar doların üzerinde.

bitcoin
bitcoin'in 6 haftanın en yüksek seviyesine yükselmesini sağlayan sebep neydi? 3

ETC Yükseliyor

Altcoinler de son 24 saat içinde kısa vadeli kazançlar yaşadı ancak geri çekildi ve şimdi daha sakin.

Ethereum günlük ölçekte biraz kırmızı renkte ve 1.700 dolarda oturuyor. Polkadot da küçük bir günlük düşüş kaydetti. Buna karşılık, BNB, ADA, Dogecoin, MATIC, Shiba Inu ve Avalanche önemsiz kazançlar elde etti.

Solana ve Ripple, daha büyük kapaklı altlardan en fazla artışı sağladı. SOL %3,5 arttı ve sadece 44$’dan işlem görüyor, XRP ise %6 yükseldi ve 0,4$’a yakın.

Alt ve orta büyüklükteki alt borsalardan Filecoin, günlük %17’lik devasa bir artışla şovu çaldı.

Öte yandan Ethereum Classic, Vitalik Buterin’in PoW severlerin Ethereum’un PoS geçişinden sonra ETC ağına geçebileceğini önermesinden sonra haftalık %45 arttı.

bitcoin
bitcoin'in 6 haftanın en yüksek seviyesine yükselmesini sağlayan sebep neydi? 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında