Bitcoin’in 37.5 Bin Doların Üzerinde Kalma Olasılığının Değerlendirilmesi

Bitcoin’in 37.5 Bin Doların Üzerinde Kalma Olasılığının Değerlendirilmesi
0

Enflasyonla ilgili makroekonomik korkular, Bitcoin 2022’ye girerken son birkaç ayda grafiklere yansıdı. Son birkaç hafta, boğaların oluşturduğu ivmeyi bir kez daha durdurdu. Bu, Rusya’nın Ukrayna sınırlarındaki niyetleri etrafında dönen korkuyla ilgiliydi ve dünya genelindeki borsalar bu korkuyu yansıtıyordu. Bitcoin ve kripto piyasası riskli varlıklardır ve aynı zamanda güçlü bir darbe aldı.

Bitcoin 12 Saatlik Grafiği

bitcoin
bitcoin'in 37.5 bin doların üzerinde kalma olasılığının değerlendirilmesi 3

Grafiklerde, fiyat Kasım ayının başından beri düşüş trendinde ve bir dizi daha düşük zirveler oluşturdu. Şubat ayında, fiyat 44.4 bin dolar ile bir önceki en düşük seviyenin üzerine çıktı, ancak 45.8 bin dolardan reddedildi.

45.8 bin dolar, BTC’nin Aralık ayında oluşturduğu aralığın en düşük seviyesiydi. Öte yandan, geçtiğimiz birkaç gün içinde BTC, 36,4 bin dolarlık alanda (camgöbeği kutusu) talep buldu ve %78,6 Fibonacci düzeltme seviyesi (sarı) olan 37,4 bin doların üzerine çıktı.

Fiyat likidite istiyor ve VPVR, fiyatın Ekim ayından bu yana en çok işlem gördüğü seviye olan Kontrol Noktası’nın 42 bin dolar olduğunu gösterdi. Bu aynı zamanda son zamanlarda boğaların ve ayıların çatıştığı önemli bir direniş alanıydı.

Gerekçe

bitcoin
bitcoin'in 37.5 bin doların üzerinde kalma olasılığının değerlendirilmesi 4

RSI, 40 işaretinin üzerinde olduğu ve nötr 50 seviyesine doğru yön değiştirdiği için boğaları biraz cesaretlendiren 41’de kaldı. Bununla birlikte, tarafsız 50, sıçramanın ivme kaybettiğini görebilir ve ayılar bir kez daha hakimiyetlerini kurarlar.

CDV göstergesi, satış hacminin son birkaç ayda sürekli olarak satın alma hacmini aştığını gösterdi. Chaikin Para Akışı da -0.05’in altında kaldı ve önemli sermaye akışının piyasalardan yönlendirildiğini gösterdi.

Çözüm

BTC piyasası daha uzun zaman dilimlerinde satıcılara aitti, ancak BTC likidite ararken 42 bin dolara kadar bir sıçrama görülebilir. Bu nedenle, 39 bin dolar ile 42 bin dolar arasındaki alan, grafiklerdeki ayıların kalesi haline geldi. Doğu Avrupa’daki gerginliğe ilişkin piyasalardaki korkuyla birleşince, bir aşağı yönlü ayak daha gelişebilir. Bu, fiyatın 34,8 bin dolar, 31,1 bin dolar ve hatta 28,8 bin dolar olduğunu görebilir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap